319
Видача грошей з кас банків за перше півріччя 2024 року збільшилася (інфографіка)
— Казна та Політика

Обсяг надходжень готівки до кас банків за січень — червень цього року становив 1 307,6 млрд грн. Це на 9,5% більше ніж аналогічний період 2023 року.
Про це пише НБУ.
Видача грошей з кас банків за перше півріччя 2024 року також збільшилася (на 12,6%) та становила 1 342,9 млрд грн.

Це зумовлено відновленням економічної активності, чому сприяло, зокрема, підвищення заробітних плат та соціальних виплат населення, збереження стабільної ситуації на валютному ринку, помірна інфляція.
Нацбанк реалізує політику гнучкого валютного курсу з паралельним пом’якшенням монетарної політики. За І півріччя 2024 р. облікова ставка була знижена з 15% до 13%. Накопиченні структурні проблеми з фінансуванням бюджету та зменшенням фінансової підтримки від партнерів обумовлюють поступову девальвацію української гривні впродовж 2024 року.
Водночас на збільшення обсягів видачі готівкової гривні з кас банків вплинуло бажання населення сформувати певний запас готівки, яка в умовах впровадження графіків відключення електроенергії залишається доступним та швидким платіжним інструментом для здійснення роздрібних операцій.
Найбільші обсяги готівки з кас у першому півріччі 2024 року банки традиційно видавали (% від загального обсягу видатків):
- за операціями клієнтів з використанням платіжних карток (85,1% від загального обсягу видатків);
- для підкріплення операторів поштового зв’язку (4,0% від загального обсягу видатків);
- для придбання іноземної валюти в клієнтів (3,2% від загального обсягу видатків).
Найбільшими джерелами надходжень готівки до кас банків були (% від загального обсягу надходжень):
- торговельна виручка (31,8% від загального обсягу надходжень);
- операції клієнтів з використанням платіжних карток (23,6% від загального обсягу надходжень);
- надходження від продажу іноземної валюти (17,6% від загального обсягу надходжень);
- виручка від усіх видів послуг (13,0% від загального обсягу надходжень).Обсяги касових оборотів банків (як за надходженнями, так і видатками) за перше півріччя 2024 року перевищують в середньому майже на 14% показники першого півріччя довоєнного 2021 року, що також свідчить про поступове відновлення економічної активності.
Довідка Finance.ua:
- Міністерство фінансів не втручається в курсову політику Національного банку України та сприймає курс доларадо гривні таким, який є. Про це в інтерв’ю заявив міністр фінансів Сергій Марченко. Відповідаючи на питання щодо збільшення доходів бюджету через зростання курсу долара, Марченко сказав:"Ви вважаєте, що ми радіємо, що сьогодні курс 42, а плачемо завтра, що він 40? Ні, ми не реагуємо на ці речі, щоб нас не звинувачували, що ми певним чином створюємо очікування ринку. Ми сприймаємо ті курси, які є".
- Економіка України демонструє ознаки сповільнення на фоні зменшення фінансової допомоги та мобілізаційних процесів. У 2024 році ВВП України зросте на 3,1% у та 2,9% у 2025 р. На кінець 2024 року курс становитиме 42,5 грн/дол. та 45,2 грн/дол. на кінець 2025 року.
- У банківському секторі очікують, що до кінця 2024 року курс долара в Україні може сягнути 42,1 грн.
Курс валют в Україні 💸
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною