Верховна Рада підвищила акцизи на пальне: як зміняться ціни (таблиця)
Верхова Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу щодо підвищення акцизів на пальне. Перше підвищення заплановане на 1 вересня 2024 року.
Про це повідомляє член комітету Ярослав Железняк в Telegram.
Проект №11 256−2 підтримав 231 народний депутат.
Він також повідомив, що була підтримана правка № 267 щодо підвищення акцизів на автогаз.
Як зростуть ціни
З 1 вересня ставки акцизу на бензин зростуть з 215,5 євро до 242,6 євро. Ставки на дизельне пальне зростуть зі 139,5 євро до 177,6 євро. Ставки на автогаз зростуть з 52 до 148 євро.
Законом встановлено графік щорічного збільшення акцизів (протягом чотирьох років).
У підсумку з 1 січня 2028 року на основні види пального встановлять такі ставки акцизного податку: на бензини 359 євро за 1000 літрів, на газойлі (дизельне пальне) — 330 євро за 1000 літрів, на скраплений газ — 250 євро за 1000 літрів.
Як заощаджувати на кожному літрі пального
Ухвалення закону призведе до подорожчання бензину на АЗС на 1,50 гривен за літр, дизеля на 1,95 гривень, автогазу на 5,8 гривень за літр.
Нагадаємо, що може впливати на заощадження пального.
Так, одним з головних факторів економії пального є стиль водіння. Ось декілька рекомендацій, які збережуть гаманець від зайвих витрат на пальне:
- правильний тиск у шинах: Недостатній тиск у шинах може збільшити опір, що веде до більшого споживання пального. Перевіряйте тиск регулярно і тримайте його на рекомендованому рівні. Якщо тиск у всіх чотирьох шинах знизиться всього на 0,1 атм, то витрата збільшиться на 2−3%;
- за правильного тиску спостерігається менший опір коченню. Підраховано, що зниження опору коченню на 10% дозволяє економити пальне на 2% більше;
- підтримка автомобіля: регулярне технічне обслуговування автомобіля, включаючи заміну фільтрів повітря та масла, допомагає зберігати двигун у хорошому стані та зменшує споживання пального;
- прогрівати авто хоча б 2−3 хв;
- не їхати на високих обертах доки двигун не покаже прогрів до 50 градусів (в різних авто по-різному);
- не намагатись встановлювати «рекорди» старту на світлофорах в місті — в міському трафіку це виключно зайві витрати пального і фактично не дає економії часу;
- обмеження часу холостого ходу: Уникайте холостого ходу, бо це споживає пальне без надання корисної продуктивності. Година роботи двигуна на холостому ходу може «з'їсти» 1−1,5 літра пального;
- стежте за обертами. Оберти не мають перевищувати 2 тис. об/хв. Вчасно перемикайте передачі;
- розвантажте авто. Приберіть зайве з багажника, зніміть багажник з даху — це допоможе зменшити витрату на 10−15%;
- контроль температури: краще влітку не перегрівати авто, паркуючись в тіні, уникаючи прямих сонячних променів. Взимку варто використовувати спеціальні теплоізоляційні матеріали.
Довідка Finance.ua:
- роздрібні ціни на бензин в Україні зросли у червні 2024 року на 1%. Дизельне паливо та автогаз трохи подешевшали.
- Середні роздрібні ціни 28 червня на бензин А-95 становили 56,52 гривні за літр (+0,54 гривні за місяць), на дизельне паливо 52,65 гривні за літр (-0,08 гривні), на автогаз 26,60 гривні за літр (-0,07 гривні).
Tesla чи Renault, дизель чи електрокар — не так важливо. Головне під час поїздок на авто — ваша безпека, тож радимо не забувати вчасно оформлювати обов’язкову автоцивілку. А швидко, зручно та вигідно це можна зробити на Finance.ua. Переходьте за посиланням, порівнюйте ціни і вигідно оформляйте поліс ОСЦПВ всього за кілька хвилин.
Автоцивілка (ОСЦПВ)
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною