В ЄС досягли домовленості щодо фіскальної реформи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В ЄС досягли домовленості щодо фіскальної реформи

Світ
291
В ЄС досягли домовленості щодо фіскальної реформи
В ЄС досягли домовленості щодо фіскальної реформи
Міністри фінансів Європейського Союзу в суботу підтримали графік, який передбачає реформування фіскальних правил Євросоюзу до кінця року, оскільки вони прагнуть збалансувати скорочення боргу з інвестуванням в індивідуальному, але рівному порядку.
Про це повідомляє Reuters.
«Це може бути складним завданням, але… іспанське головування зобов’язується дотримуватися цих часових рамок», — заявив віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс.
Фіскальні правила ЄС визначають вартість євро, який використовують 20 країн, і встановлюють ліміт бюджетного дефіциту в 3% ВВП і ліміт державного боргу в 60% ВВП.
Однак більшість країн ЄС перевищують ці ліміти, оскільки два роки пандемії COVID-19 та криза цін на енергоносії вимагали значних державних витрат.
Як наслідок, Єврокомісія та уряди країн ЄС обговорюють зміни до рамок, які б враховували значні відмінності в рівнях боргу та економічного зростання між країнами ЄС, гарантуючи при цьому рівне ставлення до них.
Основна суперечка точиться між Німеччиною, яка хоче, щоб щорічні показники скорочення боргу були однаковими для всіх, і Францією, яка вважає, що шлях скорочення боргу має бути індивідуально узгодженим і що універсальна політика не спрацьовує.
Складність переговорів додає необхідність створення стимулів для урядів інвестувати в «зелений» і цифровий перехід своїх економік, а також потреба у великих витратах на оборону після вторгнення росії в Україну.
Міністр фінансів Іспанії Надя Кальвіно заявила, що Іспанія, яка головує в ЄС на ротаційній основі до кінця року, прагне укласти початкову угоду на наступній зустрічі міністрів фінансів у жовтні, але може знадобитися більше переговорів.
Вона сказала, що 70% тексту нових правил було узгоджено в ході технічної роботи протягом літа.
«Зараз настав час шукати компроміс, який повинен забезпечити правильний баланс між стійким скороченням боргу та забезпеченням необхідного фіскального простору для інвестицій, а також стимулів для структурних реформ», — сказала пані Кальвіно.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
Європейська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас