В Україні стрімко зростає ринок банківських гарантій: обсяги портфеля українських банків зросли більш як на 16% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

В Україні стрімко зростає ринок банківських гарантій: обсяги портфеля українських банків зросли більш як на 16%

Кредит&Депозит
259
Згідно з даними НБУ, за 9 місяців 2024 року порівняно з аналогічним періодом 2023 року обсяги портфеля гарантій банків України зросли на 11,88 млрд грн (+16,08%), а станом на 01.10.2024 залишки за загальним портфелем гарантій склали 82,7 млрд грн.
Про це повідомила Галина Євчук, заступниця голови правління Глобус банку.
За словами банкірки, суттєве зростання ринку банківських гарантій у 2024 році зумовлене кількома факторами, що пов’язані з економічними, регуляторними та ринковими змінами. Вона виділила основні, серед яких:
  • Розвиток публічних закупівель. Система Prozorro, яка використовується для державних тендерів, вимагає надання тендерних гарантій від учасників. З кожним роком кількість закупівель через Prozorro зростає, що стимулює попит на банківські гарантії. Крім того, банківські гарантії стають обов’язковою умовою для участі в багатьох державних і міжнародних проєктах.
  • Зростання бізнес-активності. Попри воєнні та економічні виклики, багато компаній розширюють свою діяльність, укладають нові угоди, які потребують забезпечення зобов’язань. Відновлення експорто-імпортних операцій після тривалих у часі обмежень, пов’язаних з пандемією Covid-19 та війною, сприяє зростанню використання гарантій у зовнішньоекономічній діяльності.
  • Розвиток інфраструктурних проєктів. Відновлення пошкоджених територій стимулювали розвиток інфраструктурних проєктів. У таких проєктах часто використовуються банківські гарантії як засіб забезпечення виконання контрактів.
  • Підвищення довіри до банківської системи. Українська банківська система після реформ 2014−2020 років стала більш стабільною. Зросла довіра до банків, а кількість установ, які видають гарантії, збільшилася. Своєю чергою прозорі умови для отримання гарантій роблять цей фінансовий інструмент доступнішим.
  • Легкість доступу до гарантій. Конкуренція між банками призводить до спрощення процедур отримання гарантій та до зниження їх вартості. Також на ринку з’являються нові цифрові рішення, які прискорюють процес отримання гарантій.
  • Потреба у фінансовій безпеці. В умовах «хиткої» воєнної економіки багато компаній зацікавлені в мінімізації ризиків у відносинах з партнерами. А банківська гарантія забезпечує фінансову безпеку для обох сторін.
  • Міжнародна допомога та інвестиції. Міжнародні донори та інвестори часто вимагають банківських гарантій, як одну з головних умов для виділення коштів або участі у відновлювальних і соціальних проєктах в Україні.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас