400
В Україні стало менше на понад п’ять тисяч чиновників
— Казна та Політика

В Україні впродовж січня-вересня цього року фактична чисельність працівників органів держвлади скоротилася на 5,3 тис. осіб.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
«Мінфін спільно з іншими органами влади працює над оновленням підходів щодо оплати праці державних службовців, зокрема шляхом запровадження системи грейдів, яка має підвищити ефективність системи оплати праці у державному секторі. З огляду на це, у 2024 році передбачено нові підходи до реалізації моделі оплати праці державних службовців на основі класифікації посад державної служби для запровадження прозорих та справедливих умов оплати їх праці», — прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Зазначається, що станом на 1 жовтня 2023 року у 107 органах державної влади фактично працює 170,5 тис. осіб. Водночас протягом січня — вересня 2023 року фактична чисельність працівників скоротилася на 5,3 тис. осіб.
З початку 2023 року найбільше зменшилась кількість працівників:
- Державної податкової служби (-2,1 тис. осіб);
- апаратів місцевих та апеляційних судів (-765 осіб);
- Держпродспоживслужби (-731 особи);
- Держгеокадастру (-546 осіб);
- Держказначейства (-538 осіб).
Водночас збільшилась чисельність працівників Пенсійного фонду (+1,5 тис. осіб), Мін'юсту (+586 осіб), БЕБ (+346 осіб).
Загалом в органах державної влади станом на кінець ІІІ кварталу 2023 року функціонує (без урахування сектору безпеки і оборони) Секретаріат КМУ та 17 міністерств, 20 служб, 14 агентств, 4 інспекції, 4 комісії, 8 інших державних органів, чисельність яких встановлюється Урядом, а також 9 державних органів, чисельність яких не встановлюється Кабміном, 24 місцеві державні адміністрації та 6 органів судової влади.
Борітеся — поборемо! Слава Україні!
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Україна планує купівлю американської зброї на $100 млрд і виробництво дронів на $50 млрд — FT
Федоров анонсував нові грантові програми на виробництво ракет, дронів та вибухових речовин
Міноборони до кінця 2026 року планує мобілізовувати 2,5 тис. українців щомісяця — проєкт Програми дій уряду
Уряд обіцяє мораторій на перевірки бізнесу на 5 років
З 2026 року українці від 40 років зможуть проходити безкоштовний медогляд
В уряді обіцяють підвищити базову пенсію