"Укренерго" підтримала ідею перегляду прайс-кепів на ринку електричної енергії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Укренерго" підтримала ідею перегляду прайс-кепів на ринку електричної енергії

Енергетика
781
Державна компанія «Укренерго» підтримала ідею перегляду цінових обмежень на ринку електричної енергії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на керівника НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького в інтерв'ю Forbes.
«Потрібні регуляторні зміни, щоб у вечірні пікові години ціна на електроенергію могла зростати та знижуватися у години профіциту. Зараз встановлені прайс-кепи, що обмежують такі цінові коливання. Це (перегляд таких обмежень, — ред.) дасть можливість залучати імпорт у вечірні години. А вдень, коли світить сонце і електроенергії достатньо, ціна буде трохи нижчою, ніж зараз», — зазначив Кудрицький.
За його словами, для генеруючих компаній основним джерелом доходу є оптовий ринок, де електроенергію закуповує бізнес. Тому, на його думку, треба, щоб ринок забезпечив генеруючим компаніям можливість не тільки вижити, а й накопичити гроші до наступної зими.
«Має бути змінене регуляторне поле, щоб ринок не страждав від дефіциту ліквідності. Наприклад, погано, коли генерація продає електроенергію на балансуючому ринку з величезним дисконтом. Цього не має бути», — переконаний Кудрицький.
Нагадаємо, раніше голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус повідомив, що підвищення граничних цін на ринку електроенергії у пікові години споживання електроенергії дозволить збалансувати ситуацію на ринку електроенергії.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас