Українці оцінили своє економічне становище — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці оцінили своє економічне становище

Особисті фінанси
3534
Українці оцінили своє економічне становище
Українці оцінили своє економічне становище
Станом на вересень 2023 року менше половини українців залишалися працювати на тій же роботі, що й до війни.
Це показало 24-те загальнонаціональне опитування «Україна в умовах війни», яке проводилося соціологічною групою «Рейтинг» з 5 по 7 вересня.

Робота

«44% з тих, хто працював до війни, працюють на своїх звичних робочих місцях, 14% - працюють частково/віддалено, 15% - знайшли нове місце роботи. Попри це чверть таких опитаних до цього часу не працює», — сказано в дослідженні.
Водночас спостерігається зменшення кількості тих, хто не має роботи. Відносно краща ситуація з роботою у мешканців Центру і Заходу, чоловіків, молоді та людей середнього віку, більш забезпечених.
Інфографіка: ratinggroup.ua
Інфографіка: ratinggroup.ua
Серед переселенців у динаміці зросла кількість тих, хто закріпився на нових робочих місцях і працює у звичному режимі, частка непрацюючих серед них у порівнянні із початком 2023 року зменшилась з половини до 40%.

Економічна ситуація

60% відчули погіршення власного економічного становища за останні півроку, у 35% - воно не змінилось, лише 5% відчули покращення.
Оцінки становища в Україні загалом гірші:
  • 73% відчули погіршення;
  • 13% - говорять про відсутність змін;
  • 9% - про покращення.
Інфографіка: ratinggroup.ua
Інфографіка: ratinggroup.ua
Загалом стан справ в економіці респонденти оцінюють дещо краще, аніж у минулих опитуваннях, проте спостерігається зростання негативних оцінок щодо майбутнього.
Так, говорячи про економіку країни у майбутньому 29% респондентів очікують покращення, 26% - думають, що нічого не зміниться, 32% очікують погіршення.
Щодо особистої ситуації - 23% сподіваються, що у наступний рік їхнє особисте економічне становище покращиться, 41% вважають, що воно не зміниться, 21% - мають песимістичні погляди щодо цього.
Інфографіка: ratinggroup.ua
Інфографіка: ratinggroup.ua
Кращі оцінки стану власного економічного становища спостерігаються серед мешканців Заходу і Центру, молодших респондентів, тих, хто працює, та особливо тих, хто знайшов нову роботу. Майже такі ж тенденції і щодо оцінки майбутнього. Майбутнє економіки України відносно краще оцінюють мешканці Півдня.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас