Україна та Корея втілюють проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у Центрах надання адміністративних послуг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна та Корея втілюють проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у Центрах надання адміністративних послуг

Енергетика
302
Україна та Корея втілюють проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у Центрах надання адміністративних послуг
Україна та Корея втілюють проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у Центрах надання адміністративних послуг
За координації Міненерго та за підтримки Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Кореї в Україні стартує пілотний проєкт зі встановлення сонячних електростанцій на будівлях Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Загальна вартість проєкту складає 18 мільйонів доларів, які будуть надані корейською стороною.
Реалізацію ініціативи заплановано на 2024−2026 роки у трьох областях — Івано-Франківській, Житомирській та Одеській. Встановлення сонячних систем дозволить забезпечити автономне електропостачання сервісних центрів, що своєю чергою дасть змогу своєчасно надавати послуги населенню та знизити навантаження на централізовані джерела постачання.
«Децентралізація енергосистеми, частиною якої є ця ініціатива, — одна з ключових складових енергетичної стратегії. Успішна реалізація проєкту дозволить масштабувати його на інші регіони, що стане додатковим кроком на шляху до створення стійкої та розподіленої енергетичної системи України. Дякуємо корейській стороні за внесок у децентралізацію та зміцнення нашої енергосистеми», — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Для обговорення деталей реалізації проєкту проведено низку робочих зустрічей. Зокрема, з представниками адміністрацій територіальних громад, де будуть встановлені сонячні панелі.
«Програма включає проведення енергоаудиту, навчання енергоменеджменту, модернізації електромереж у будівлях та встановлення сонячних панелей із накопичувачами енергії. Реалізація проєкту дозволить зменшити витрати на електроенергію та забезпечить надійність енергопостачання цих об'єктів інфраструктури», — сказав заступник міністра енергетики Ярослав Демченков під час робочої зустрічі.
Учасники зустрічі також обговорили основні компоненти проєкту, терміни підготовки ТЕО, надання необхідних технічних даних.
Впроваджуватимуть проєкт корейська компанія Topinfra та громадська організація «Екоклуб», підтримку також надасть Корейський інститут розвитку технологій (KIAT).
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас