У першому кварталі 2024 року кількість виданих цільових кредитів для МСБ зросла майже вдвічі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

У першому кварталі 2024 року кількість виданих цільових кредитів для МСБ зросла майже вдвічі

Кредит&Депозит
3733
У першому кварталі 2024 року порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість виданих цільових кредитів для МСБ зросла майже вдвічі.
Про це розповіла Оксана Шульга, директорка департаменту малого та середнього бізнесу Глобус банку.
За даними фахівчині, понад 90% від усіх виданих кредитів для МСБ припадає на спільні програми банків та виробників / постачальників основних засобів ведення бізнесу.
Вона звернула увагу, що з початку 2024 року найбільший попит спостерігається на кредити на придбання авто для бізнесу (понад 40% від усіх кредитів для малого та середнього бізнесу), придбання комерційної техніки (близько 30% від усіх кредитів для МСБ), виробничого обладнання (25% кредитів). При цьому найбільш поширеними (понад 95% кредитів) є кредити терміном на 3−5 років із середньою сумою запитуваного кредиту до 1,2 млн грн.
«Держані програми підтримки малого та середнього бізнесу такі, приміром, як „5−7-9“, „Доступний факторинг“, „Доступний фінансовий лізинг 5−7-9%“ є важливою базою для банків, що спрямовують зусилля на розвиток власних кредитних програм. Поки ще зарано говорити, що комбанки зможуть запропонувати конкурентні у відсотковому відношенні умови кредитування для малого та середнього бізнесу. Головна перевага банківських програм порівняно з державними програмами полягає в їхній цільовій спрямованості під придбання конкретної техніки (технічних засобів), транспорту чи обладнання завдяки спільним програмам з виробниками / постачальниками основних засобів бізнесу, а також в оптимальному співвідношенні суми та терміну кредитування: до 2−3 млн грн терміном до 5 років із щомісячним погашенням», — наголосила банкірка.
Експертка вважає, що у другому кварталі популярність банківських кредитів для малого та середнього бізнесу лише набиратиме обертів. При цьому оптимальним результатом для тих банків, що розвивають напрямок кредитування малого та середнього бізнесу, стануть 50−60 виданих кредитів щомісяця на загальну суму понад 80 млн грн.
«Наразі лише ⅓ всіх комбанків надають малому та середньому бізнесу відповідні кредити поза межами державних кредитних програм. Однак сприятлива ситуація в економіці країни, „ліберальна“ облікова ставка здатні суттєво вплинути саме на цей вид кредитування», — підсумувала Оксана Шульга.
За матеріалами:
Глобус
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас