У Нацбанку розповіли, які чинники зараз впливають на курс гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Нацбанку розповіли, які чинники зараз впливають на курс гривні

Валюта
671
У Нацбанку розповіли, які чинники зараз впливають на курс гривні
У Нацбанку розповіли, які чинники зараз впливають на курс гривні, unsplash.com
Сьогодні на курс гривні впливає дуже багато різних чинників. Однак загалом ситуація перебуває під контролем Національного банку. Наприклад, незначне послаблення гривні у травні пов’язане з активізацією бюджетних видатків.
Про це розповів економіст та член ради НБУ Василь Фурман у коментарі 24 Каналу.

На курс гривні також впливають такі чинники:

  • зменшення надходжень валюти від експортерів агропромислового комплексу на тлі вичерпання врожаїв минулого року;
  • лібералізація на валютному ринку;
  • сезонність — в окремі періоди гривня посилюється, в інші - послаблюється.
«Чи може бути в Україні посилення гривні? Мабуть, може, але ми маємо не забувати, що зараз йде війна й є великий розбаланс валютного ринку, який Нацбанк покриває своїми інтервенціями. Чи буде „гривнепад“? Ні, не буде, тому що ситуація на валютному ринку повністю під контролем Національного банку. Чи буде банківська система в Україні стійкою? Звичайно буде», — підкреслив економіст.

Актуальна інформація про курси валют в Україні 💸

Він наголосив, що дуже важливо довіряти гривні. Наприклад, коли купують військові облігації та у такий спосіб фінансують нашу перемогу, бо ці кошти йдуть на фінансування військово-промислового комплексу. Тоді як зовнішня фінансова допомога витрачається більше на гуманітарні цілі та відбудову.
«Ситуація під повним контролем Національного банку. Інфляція також, вона є невеликою сьогодні - 3,9%», — наголосив економіст.

Чому золотовалютні запаси зменшилися

Також на послаблення гривні у травні вплинуло зменшення міжнародних резервів України на понад 3 мільярди доларів. Утім, за словами Фурмана, це прогнозоване скорочення і в червні, коли Україна отримуватиме міжнародні транші, вони зростатимуть.
Нацбанк продав ці 3 мільярди золотовалютних резервів для підтримання стійкості валютного ринку. Отже, ті коливання гривні, які ми бачимо — не є загрозливими.
«Після переходу до керованої гнучкості ми бачимо позитивні зрушення на валютному ринку. Наприклад, в останні місяці обсяг торгів на валютному ринку без участі Національного банку збільшився більше ніж у 3,5 раза, ніж коли був фіксований курс. Множинність курсів взагалі зникла, а різниця між готівковим та безготівковим курсом є дуже незначною і коливається у межах близько 1%», — підсумував економіст.
Finance.ua запустив безкоштовну валютну розсилку для тих, хто слідкує за валютним ринком та хоче розуміти й аналізувати пов’язані з валютним курсом події. Отримуйте щопонеділка найважливіші оновлення за тиждень у світі валют, ексклюзивні фінансові поради та прогнози по курсах на прийдешній тиждень безпосередньо на вашу поштову скриньку!
За матеріалами:
Телеканал 24
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас