У Мінекономіки заявляють про покращення ситуації з прямими іноземними інвестиціями — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінекономіки заявляють про покращення ситуації з прямими іноземними інвестиціями

Казна та Політика
251
У Мінекономіки заявляють про покращення ситуації з прямими іноземними інвестиціями
У Мінекономіки заявляють про покращення ситуації з прямими іноземними інвестиціями, pixabay.com
Чистий приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) в Україну в січні-липні 2023 року становив 2,2 млрд дол.
Про це сказала перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко під час Регіонального економічного форуму, повідомляє пресслужба міністерства.
«Україна, на жаль, завжди була недоінвестована і в цьому стані ми прийшли на початок війни. Ключовим завданням Уряду є створення конкурентоспроможної економіки і забезпечення припливу прямих інвестицій через стимулювання ділової активності. У фокусі зараз — підтримка малого і середнього бізнесу шляхом дерегуляції, державної підтримки, гармонізації законодавства з ЄС. Так, у 2023 році значно покращилася ситуація із прямими іноземними інвестиціями, чистий приплив яких у січні-липні склав $2,2 млрд», — зазначила Свириденко.
Зокрема, у проекті бюджету-2024 закладено стимули відновлення економіки: майже 30 млрд грн на програми підтримки українського бізнесу.
Як зазначила перший віцепрем'єр-міністр, для залучення в Україну інвестицій важливо посилювати механізми зниження ризиків. Мінекономіки продовжує будувати систему для доступу українських та міжнародних інвесторів до страхування різних видів воєнних ризиків при веденні бізнесу в Україні. Серед донорів — Уряди країн G7, G19 та Європейська комісія, а також Трастові фонди міжнародних фінансових організацій, Цільові фонди IFI / DFI та експертно-кредитні агентства.
Також Свириденко акцентувала, що для сталого економічного зростання Україна має з країни, яка експортує сировину, перетворитися на експортера готової продукції.
«Ми повинні розвивати переробну промисловість — переробка має бути новою економічною філософією України, тому що саме переробна промисловість дає високий відсоток доданої вартості. Зараз частка переробної галузі у ВВП України становить 10,3%. Тоді як у наших сусідів у рази більше: Польща — 17,3%, Туреччина — 22%, Словаччина — 19,1%. При цьому, орієнтир Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) для України складає 20−25%. Прогнозована потреба в інвестиціях на період 2023−2032 років — $90 млрд», — додала Свириденко.
Крім підтримки підприємництва на внутрішньому ринку, Уряд також орієнтований на підтримку експорту — для цього нарощує спроможності Українського експортно-кредитного агентства. Додаткове фінансування дасть можливість підтримати $2 млрд експорту протягом 1−3 років.
Приєднуйтесь до конференції «Ліга чемпіонів: Бики vs Ведмеді. Битва інвестиційних стратегій» 30 вересня в Києві! Отримайте унікальну можливість вивчити інвестиційні стратегії «Ведмедів», що заробляють на спаді ринку, та «Биків», що орієнтуються на ріст ринку. Дізнайтесь про надійні інструменти пасивного доходу на фондовому ринку. Це ваша можливість зробити свої фінанси кращими!

Деталі конференції 🧐

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас