ТОП-5 критеріїв вибору кредитної компанії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

ТОП-5 критеріїв вибору кредитної компанії

Особисті фінанси
1063
ТОП-5 критеріїв вибору кредитної компанії
Кредитний ринок України рясніє пропозиціями. Варто зайти на сайт якоїсь кредитної компанії зі смартфона, і за півгодини налетить хмара смс із пропозиціями від різних МФО. Це нормально, так працює ринок та контекстна реклама, звикайте. Однак важливо розбиратися, хто вам пропонує послуги кредитування і як вибрати кредитора зі всього цього розсипу додатків. У цьому матеріалі розглянемо основні критерії вибору кредитної компанії з прикладу мікрофінансових організацій.

Що потрібно знати про мікрокредит?

Якщо ми беремо за основу мікрокредит (а це резонно, враховуючи переваги даного формату кредитування), слід коротко розібратися з можливостями цієї послуги. Програма мікрокредитування дозволяє взяти позику розміром до 30−50 тис. грн. та строком на 6−12 міс. за одним лише паспортом.
Тобто без довідок про доходи, поручителі та застави. А також без передоплати та звіту про мету використаних коштів. І з можливістю оформлення онлайн. Таким має бути мікрокредит і так має поводитися МФО щодо клієнт.
Фактично, тут ми коротко описали перший (або нульовий) критерій вибору кредитної компанії. Умови надання кредиту мають бути саме такими — орієнтованими на клієнта, з максимально зручною процедурою оформлення та мінімальними вимогами.
Більше інформації з питань вибору кредитної компанії можна знайти за посиланням https://finx.com.ua/blog/kak-vybrat-kreditnuyu-kompaniyu-10-kriteriyev , де дуже докладно розписано чим відрізняється хороша МФО від не дуже сумлінної.

Основні критерії вибору кредитної компанії

Вибираючи кредитора, слід пам’ятати головне. Кредит — це не лише можливість отримати гроші та вирішити свої матеріальні проблеми. Це насамперед борг, який треба буде повернути.
У світлі всього вищесказаного під час перегляду варіантів та пошуку оптимальної кредитної компанії основну увагу приділяємо наступним факторам:
  • умови (відсоток за послугу, кредитний ліміт, строк погашення);
  • репутація кредитора (вік, вага на ринку, відгуки);
  • наявність мережі відділень по Україні;
  • реакція кредитора на нестандартні ситуації (штрафи, пені, можливість пролонгації, умови дострокового погашення);
  • безпека процедури оформлення.
Мабуть, це є найважливішими критеріями, якими слід керуватися, обираючи кредитну компанію. Далі розглянемо кожен пункт окремо.

1. Умови кредитування

Найважливішим для більшості позичальників (і небезпідставно) є процентна ставка за користування послугою. Від відсотка залежить переплата за кредит, тому тут без питань — це важливий момент. Також слід врахувати ліміти на суму та строки погашення, які пропонує МФО. Чим більша максимальна сума позики і чим довше термін дії договору, тим більшу гнучкість по відношенню до клієнта демонструє кредитор.

2. Репутація кредитної компанії

Оцінюючи репутаційний чинник, беремо до уваги такі критерії. По-перше, час існування компанії над ринком. Як правило, всі провідні кредитори — старожили ніші, що мають налагоджену систему роботи і певний статус в середовищі користувача. По-друге, відгуки. Бажано мати на руках живі відгуки від знайомих людей про цікаву для вас кредитну компанію.

3. Наявність мережі філій

Більшість солідних фірм позиціонує себе національному рівні, а цього не обійтися без відповідного географічного покриття. Якщо МФО має мережу представництв по всій Україні (бажано по всіх обласних центрах), то це серйозний гравець на ринку.
У той же час можна помітити, що фірми-ноунейми найчастіше працюють суто онлайн. Чому? А тому що банально нема куди запросити позичальника. Немає офісу, ні тим більше мережі відділень. І звичайно ж не варто зв’язуватися з подібними сумнівними суб'єктами, яких би вигод вони вам не обіцяли.

4. Нестандартні ситуації

Під нестандартними мається на увазі можливість дострокового погашення (в ідеалі ця опція має бути безкоштовною — без пені), а також реакція кредитної компанії на можливі конфліктні ситуації (розмір штрафів та стягнень, а також методи комунікації із позичальником). Навіть за умови порушення позичальником умов договору, нормальні кредитори діють цивілізованими методами та строго відповідно до закону.

5. Безпека оформлення

Дуже важливий момент, оскільки далеко не всі кредитні компанії однаково безпечні у своїй діяльності. Що мається на увазі?
Формат оформлення та отримання грошей у борг має на увазі 2 етапи:
  • онлайн оформлення;
  • оффлайн отримання грошей.
Тобто оформляємо позику онлайн через інтернет, з нами зв’язуються по телефону, після чого ми їдемо до найближчого відділення МФО, знайомимося з менеджментом компанії, підписуємо там договір, і лише після цього отримуємо кредит. І лише так!
А якщо кредитор дозволяє отримати гроші онлайн (без очного знайомства), такий формат дуже сумнівний, оскільки надає багато можливостей для шахрайства та інших махінацій з персональними даними.
За матеріалами:
FinX
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас