Штрафи, блокування рахунків та арешти майна: що чекає на військовозобов’язаних після 16 липня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Штрафи, блокування рахунків та арешти майна: що чекає на військовозобов’язаних після 16 липня

Особисті фінанси
605
Штрафи, блокування рахунків та арешти майна: що чекає на військовозобов’язаних після 16 липня
Штрафи, блокування рахунків та арешти майна: що чекає на військовозобов’язаних після 16 липня
16 липня спливає термін, у який громадяни України, які перебувають на військовому обліку, мали оновити свої облікові дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Finance.ua розібрався, про які саме наслідки йдеться для тих, хто цього не зробив.

Штрафи

Нагадаємо, покарання за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства передбачають дві статті КУпАП — стаття 210 «Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку» та стаття 210−1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Суми штрафів за ці порушення наразі становлять від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тис. до 25 500 гривень.
Окрім того, важливо пам’ятати нюанс — якщо штраф не буде сплачено протягом 15 днів від дня накладення, його сума подвоюється.
Якщо ж його стягнення буде передано до виконавчої служби, до цієї суми додається виконавчий збір у розмірі 10%. Тобто, за фактом, максимальний розмір штрафу може становити 56 100 гривень.
Але це — за одне правопорушення, тобто за одну постанову. Однак можлива ситуація, коли до штрафу за неоновлення даних можуть додатися штрафи за неявку за повісткою, яку надішлють на ту адресу, яка є в базах ТЦК та СП, та відмову від проходження ВЛК. Суми тут теж такі самі — від 17 тис. до 25 500 гривень.
Далі органи ТЦК та СП зможуть передати справу до правоохоронців для порушення кримінальної справи за ухилення від мобілізації, однак це можливо лише у випадку, якщо «ухилянт» не оскаржував жодну з постанов. Утім, цей шлях для ТЦК та СП досить складний і дуже довгий, тому це поки що лише теорія.

Блокування рахунків

Якщо штраф не сплачено добровільно, у дію, як уже зазначалося, вступає виконавча служба, яка має для стягнення коштів цілий набір інструментів, серед яких найважливішими у нашому випадку є блокування рахунків та накладення арештів на майно.
Блокування рахунку означає, що його власник не зможе розпоряджатися коштами, які на ньому є, і користуватися цим рахунком.
Виконавча служба має доступ до всіх банків, які працюють в Україні, і після того, як до неї потрапить на виконання постанова ТЦК та СП про накладення на конкретного громадянина штрафу, запустить процедуру розшуку та арешту рахунків цього громадянина. Ця процедура автоматизована, тому жодних труднощів у виконавців не виникне.
Вони виникнуть у власника рахунку, який для того, щоб мати змогу ним користуватися, повинен буде або оскаржити постанову про накладення штрафу, або сплатити його.

Арешти майна

Якщо на рахунках боржника коштів недостатньо, то виконавча служба має право звернути стягнення на майно. В теорії це означає, що належне боржнику майно має бути продане з аукціону, із суми продажу сплачено штраф та всі відповідні витрати, а решта повернута боржнику.
Однак не треба лякатися — на практиці таке навряд чи буде застосовано. Бо процедура це складна і довготривала.
Та право розпоряджатися майном буде все ж обмежено — ви не зможете його продати, обміняти, подарувати. Йдеться насамперед про нерухомість — землю, квартири, будинки тощо.
Стосовно рухомого майна — зокрема транспортних засобів — то тут буде обмежене й право користування: ви ризикуєте під час першої ж перевірки документів піти далі пішки, оскільки автомобіль чи мотоцикл можуть у вас вилучити й відвезти на штрафмайданчик.
Якщо у вас ані майна, ані рахунків — радіти теж не варто: вам або доведеться жити у підпіллі, або вас чекає та ж сама процедура поїздки до органів ТЦК та СП за першої ж перевірки документів.

Детальніше про ці та інші наслідки неоновлення даних військовозобов’язаними читайте у статті за посиланням.

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас