Що буде з призовом і строковою службою за новою концепцією Міноборони України
Міністр оборони України Рустем Умєров затвердив Концепцію військової кадрової політики Міноборони до 2028 року. В ній передбачено зміни щодо рекрутингу та призову, контрактної служби та системи військового обліку.
В Міноборони пояснили, що означає концепція, чи означає це негайну відмову від мобілізації чи строкової служби та як це все буде працювати.
В Україні Міноборони затвердило нову концепцію щодо функцонування до 2028 року, яка передбачає зміни в рекрутинговій та обліковій системі, цифровізацію, «людиноцентричний підхід» щодо кар'єри та життя військовослужбовця та інше. Серед пунктів плану ― перехід на контрактну армію.
Заступник міністра оборони України Наталія Калмикова пояснила, як проходитиме мобілізація і призов на строкову службу, які зміни передбачено затвердженою відомством концепцією військової кадрової політики до 2028 року.
«Концепція військової кадрової політики до 2028 року — це рамковий документ, який визначає бачення того, як конкретно буде розвиватися система роботи з особовим складом», ― наголосила вона.
Які зміни очікуються до 2028 року
Міноборони України оголосило в Концепції, що до 2028 року планує так змінити процеси та особливості військового обліку та служби:
- ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом, а строкову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку;
- в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу професійним і вмотивованим особовим складом;
- буде застосовуватися людиноцентричний підхід до управління кар'єрою військовослужбовців з урахуванням їхньої освіти, професійного розвитку, гендерної рівності;
- електронну систему військового обліку вдосконалять;
- процеси управління персоналом будуть автоматизовані та цифровізовані;
- буде розширена співпраця між українськими вищими навчальними закладами та вишами держав-членів НАТО і ЄС;
- система грошового забезпечення військовослужбовців та забезпечення їх житлом буде ефективною та прозорою;
- буде вдосконалене психологічне забезпечення;
- з’явиться нова культура взаємовідносин між командирами та підлеглими.
За матеріалами: НВ
Поділитися новиною