S&P знизило кредитний рейтинг України через реструктуризацію боргу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

S&P знизило кредитний рейтинг України через реструктуризацію боргу

Кредит&Депозит
226
S&P знизило кредитний рейтинг України через реструктуризацію боргу
S&P знизило кредитний рейтинг України через реструктуризацію боргу, Фото: Reuters
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті з CC/C до SD/SD, що означає вибірковий дефолт. Після завершення реструктуризації боргу рейтинг буде підвищено.
Про це йдеться у повідомленні агентства.

Що спричинило зниження рейтингу

Зниження рейтингу було після того, як Україна 1 серпня пропустила купонну виплату за своїми єврооблігаціями 2026 року.
«Після набуття чинності реструктуризацією комерційного боргу ми могли б вважати дефолт усуненим та підвищити рейтинг із SD», — заявили в агентстві.
S&P оцінює більшість держав, що виходять із дефолту, у категоріях рейтингів CCC або B залежно від кредитних факторів після дефолту, включаючи нові умови державного боргу.
Як зазначається у повідомленні, попередні публічні деталі пропозиції щодо реструктуризації передбачають обмін існуючих облігацій на серію нових, що означатиме номінальне списання боргу у розмірі 37%, звільнення від сплати відсотків та продовження термінів погашення.
Аналітики агентства заявили, що реструктуризація боргу є продовженням зусиль уряду щодо зниження тиску, пов’язаного з обслуговуванням зовнішнього боргу, та відновлення стійкості державного боргу в рамках угоди з МВФ.
У S&P зазначили, що параметри реструктуризації були схвалені Групою кредиторів України, групою офіційних кредиторів із країн G7 та членами Паризького клубу. Група кредиторів раніше продовжила відстрочку платежів за офіційним двостороннім боргом до закінчення програми МВФ у 2027 році.

Довідка Finance.ua:

  • президент України Володимир Зеленський підписав закон № 11 396, що дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня;
  • за даними Мінфіну, протягом червня 2024 року сума боргу збільшилась у гривневому еквіваленті на 52,71 млрд гривень та на 1,16 млрд доларів в доларовому еквіваленті. З початку року держборг зріс на 6,84 млрд доларів;
  • 22 липня Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій. Таким чином Україна зможе вивільнити ресурси на нагальні потреби: оборону, соціальний захист та відновлення;
  • міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що Україні вдалось уникнути дефолту, який призвів би до втрати можливості залучати будь-які інвестиції державі та приватному бізнесу.

Скільки Україна винна МВФ 🤑

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас