російські порти заявили про різке падіння експорту вугілля та металів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

російські порти заявили про різке падіння експорту вугілля та металів

327
російські експортери вугілля та металів продовжують відчувати проблеми з вивезенням своєї продукції за кордон. Так, за підсумками січня-липня цього року морський експорт вугілля з росії впав на 11,4%, а чорних металів — на 15,7%. Про це йдеться в повідомленні Асоціації морських торгових портів росії, передає The Moscow Times.
Як повідомляється, за сім місяців, згідно з портовою статистикою, вугільникам вдалося відправити за кордон 112,6 млн тонн продукції — на 14,4 млн тонн менше, ніж за аналогічний період роком раніше. Металурги втратили понад 2 млн тонн експорту у фізичному вираженні й вивезли 11 млн тонн.
Найбільших втрат зазнали підприємства ТМК — найбільшого в росії виробника сталевих труб. Експорт Першоуральського новотрубного заводу в першому півріччі впав на 21%, а Челябінського трубопрокатного заводу та Волзького трубного заводу — більш ніж удвічі (на 57% та 58% відповідно). «Сєвєрсталь» мільярдера Алексєя Мордашова зафіксувала обвал експорту на 24%, «Мечел» — 23%, а заводи Evraz — 7−20%.
Трохи менше експорту — 4% і 8% відповідно — втратили Новолипецький металургійний комбініт та Магнітогорський металургійний комбінат.
Що стосується вугільників, то по них вдарили проблеми з постачанням до Азії: найбільший покупець російської сировини — Китай — запровадив імпортне мито на російське вугілля. При цьому інші постачальники — Індонезія та Австралія — не потрапили під них, оскільки входять зону вільної торгівлі з Китаєм.
За підсумками січня-травня кожна друга вугільна компанія в росії виявилася збитковою, а ті, що спрацювали в плюс, зафіксували обвал прибутків більш ніж утричі, випливає зі статистики Росстату.
Прибуткові компанії заробили 81,1 млрд руб. — на 178 млрд руб. менше, ніж за аналогічний роком раніше. При цьому втрати збиткових компаній злетіли на 270% - до 72 млрд руб.
У липні повідомлялося, що частка збиткових вугільних підприємств у росії перевищила 52%, експорт вугілля скоротився на 12%.
До того стало відомо, що обсяг індійського імпорту вугілля з росії скоротився за три місяці по травень включно, тоді як поставки зі США зросли. Трейдери пояснювали це зниженням конкурентоспроможності російських поставок.
За матеріалами:
МінПром
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас