Пишний розповів, коли Україна сподівається отримати доступ до заморожених активів рф — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пишний розповів, коли Україна сподівається отримати доступ до заморожених активів рф

Валюта
302
Пишний розповів, коли Україна сподівається отримати доступ до заморожених активів рф
Пишний розповів, коли Україна сподівається отримати доступ до заморожених активів рф
Україна сподівається наступного року отримувати зовнішнє фінансування і за рахунок «тіла» знерухомлених активів росії.
Як передає Укрінформ, про це голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив у Фейсбуці за підсумками зустрічі з другим постійним заступником Державного секретаря Агентства Великої Британії з міжнародного розвитку (FCDO) Ніком Дайєром та послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом.
«Обговорили умови, важливі для стійкості фінансового сектору України та відновлення економіки на горизонті найближчих років. Міжнародна підтримка — одна з ключових», — зазначив Пишний.
Серед тем зустрічі він назвав, зокрема, заходи для забезпечення цінової стабільності; стійкість банківського сектору; джерела покриття дефіциту бюджету, включаючи доступ до знерухомлених російських активів.
Очільник НБУ нагадав, що впродовж 2023 — 2024 років завдяки роботі на внутрішньому борговому ринку та підтримці партнерів Україна змогла уникнути емісійного фінансування дефіциту бюджету, і це залишається «нашим незмінним пріоритетом».
«Водночас прагнемо розвитку дискусії про надання Україні доступу до знерухомлених активів рф. Таке рішення буде справедливим для компенсації збитків нашій країні. Відповідно до оперативної оцінки RDNA-4, станом на початок 2025 року збитки України сягають 176 млрд дол. США, а вартість відновлення — 524 млрд дол. США. Сподіваємося, що 2026 рік стане роком, коли наша країна отримуватиме фінансування вже у тому числі за рахунок „тіла“ активів РФ», — наголосив Пишний.
«Ми не очікуємо сюрпризів. Банківська система в гарній формі», — заявив очільник регулятора, посилаючись на стрес-тестування банків за базовим та негативним сценаріями.
Що ж до перспектив приватизації державних банків, то її, на переконання голови НБУ, необхідно обговорювати в контексті Стратегії державного банківського сектору, яка потребує оновлення.
«Україна нещодавно ухвалила оновлену законодавчу (базу. — Ред.) приватизації державних банків, тривають процеси відбору урядом радників», — додав Пишний.
На його думку, важливо забезпечити прозорість процесу та отримати «найкращі з можливих умови залучення іноземних інвесторів у державний банківський сектор якнайшвидше».
Ініціатива країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) передбачає спрямування Україні 50 млрд дол., з яких 20 млрд дол. надасть Європейський Союз.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас