ПРОМО
ПУМБ виступив титульним партнером Demine Ukraine Forum
Питання гуманітарного розмінування наразі є дуже важливим для більшості регіонів України. Після закінчення бойових дій актуальність цієї теми стане ще більш нагальною. Саме тому 2 грудня у Києві представники уряду, парамілітарних структур, дипломатичних місій, вітчизняного бізнесу, міжнародних організацій зустрілися на другому форумі присвяченому гуманітарному розмінуванню Demine Ukraine.
На заході обговорили проблеми очищення української землі від мінного забруднення та скорішого повернення цих територій до нормального життя.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відкрив форум та визначив загальний стан і проблематику гуманітарного розмінування.
Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко виступила зі змістовним оглядом та нагальними пропозиціями щодо стану, змісту та планів уряду щодо кола питань, пов’язаних із цією тематикою.
ПУМБ як один із лідерів фінансового ринку України та постійний учасник упровадження та розвитку соціальних ініціатив і гуманітарних проєктів приєднався до заходу як головний партнер.
«Ми вдячні всім партнерам за надання машин для розмінування, яких стає все більше і більше. Водночас робимо акцент на локалізації і розвитку українського виробництва. В полях вже працює українська техніка і техніка іноземних компаній, що виготовлена в Україні та демонструє відмінні результати. Закликаємо партнерів, які прагнуть допомогти нам технікою, замовляти виготовлення нових машин саме на українських підприємствах. Це буде для нас подвійною допомогою: і економіці, і нашій безпеці», — сказав Денис Шмигаль на відкритті заходу.
У рамках івенту відбулась низка важливих дискусій, у яких взяли участь представники ПУМБ. Зокрема в одній із центральних панельних дискусій «Гуманітарне розмінування — запорука економічного відновлення» взяв участь заступник голови правління ПУМБ, Артур Загородников. Він розповів про суттєву підтримку банківським сектором агропромислового комплексу України і заходи ПУМБу, спрямовані на зміцнення та розвиток взаємовідносин із власними клієнтами від початку повномасштабного вторгнення.
Також він підкреслив важливість професійного судження, зважених поточних і майбутніх дій для надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання, які вже працюють і ще будуть долучатися до діяльності з гуманітарного розмінування.
«Напрямок гуманітарного розмінування — новий для вітчизняних банків та України в цілому. Наразі ми як фінустанови лише здобуваємо досвід і формуємо власну експертизу — як із цим працювати. ПУМБ став першим банком, який відкрив рахунки всесвітньо відомому хорватському виробнику техніки для розмінування компанії „DOK-ING“. Спільно ми шукаємо різні варіанти фінансування українських компаній. Треба знаходити рішення, щоб така техніка стала доступною за ціною та експлуатацією для широкого кола клієнтів. Важливо, щоб пріоритети за цим напрямком визначали не лише комерційні банки, але в першу чергу — держава та міжнародні фінансові організації-донори України. Треба розробити такий дієвий механізм, щоб техніку і обладнання для розмінування могли отримувати не лише великі компанії, але й представники малого і середнього бізнесу», — зазначив у своїй промові Артур Загородников.
У іншій панелі «Виробництво та локалізація техніки для розмінування в Україні» взяв участь Володимир Руденко, начальник управління фінансового лізингу банку ПУМБ. У своєму виступі він розповів, як українські та закордонні виробники машин для розмінування можуть залучити фінансування для розширення свого виробництва зокрема — через інструмент фінансового лізингу.
У перерві між дискусіями заступник міністра економіки України Ігор Безкоровайний урочисто нагородив відзнаками Міністерства економіки представників різних галузей — наших героїв за вклад у розмінування українських територій «Повертаючи безпеку — люди у протимінній діяльності (ПМД)». Усі вони отримали подарунковий мерч «Ми однієї крові» від ПУМБ.
У заключній частині івенту відбулась дуже відверта розмова «Особистості та історії у ПМД» у ній, поміж інших героїв, взяв участь Владислав Єщенко, ветеран російсько-української війни, сапер, амбасадор проєкту «Жити назустріч». А наприкінці гості форуму змогли побачити чутливий танок ветерана Георгія Раскалея та його мами Марини.
У перервах між дискусіями гості форуму також могли відвідати фото виставку ще одних амбасадорів проєкту «Жити на зустріч» — сім’ї Ліберових, у якій вони розповіли історії повернення до повноцінного життя ветеранів та їх сімей. Також гості мали змогу відвідати інклюзивний стенд ПУМБ із мерчем «Ми однієї крові» та долучитись до допомоги ветеранам.
За матеріалами: ПУМБ
Поділитися новиною