ПУМБ підписав Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

ПУМБ підписав Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг

Кредит&Депозит
140
ПУМБ, як соціально-відповідальний та системно важливий банк, завжди підтримує ініціативи, які необхідні для підтримки української економіки та забезпечення стабільного розвитку країни. Тож, 20 грудня 2024 року ПУМБ разом з іншими найбільшими банками країни, підписав Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг. Меморандум удосконалює та стандартизує підходи банків щодо моніторингу операцій клієнтів із застосуванням ризик-орієнтовного підходу, що дасть змогу виключити варіанти недобросовісної конкуренції.
Ця ініціатива банківського сектору, спрямована на зменшення тіньового сектору економіки, а також протидію терористичній і диверсійній діяльності росії, що фінансується через використання «дропів"*. Вона має на меті унеможливлення використання карток та платіжної інфраструктури шахраями та іншими зловмисниками.
Документ також сприятиме приведенню поточної практики роботи банківського ринку до єдиних стандартів та вимог законодавства Європейського Союзу.
Меморандум розроблений НАБУ, АУБ та підтриманий НБУ. Меморандум є відкритим для підписання всіма банками України, які прагнуть дотримуватися задекларованих у ньому принципів. Меморандум вже підписали «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Райффайзен Банк», «Універсал Банк», «Правекс банк» та «Таскомбанк» та ще 25 інших банків.
Ключові умови Меморандуму, які зобов’язуються виконувати банки учасники:
  • належна перевірка клієнтів на етапі встановлення ділових відносин;
  • моніторинг фінансових операцій за рахунками клієнтів відповідно до наявної інформації про клієнта та фактично здійснювані операції;
  • встановлення автоматизованих цілодобових правил моніторингу платіжних операцій з особливою увагою до моніторингу та обмеження операцій у нічний час (з 24:00 до 06:00) для виявлення випадків нехарактерної фінансової поведінки та протидії шахрайським схемам, викраденню коштів через засоби соціальної інженерії, недопущення участі клієнтів у схемах «дропів»;
  • встановлення правил на здійснення фінансових операцій (надання продуктів/послуг) клієнтів відповідно до узгоджених підходів та процедур, які базуватимуться на ризик-орієнтованому підході;
Підписуючи Меморандум, банки підтвердили свої наміри та зобов’язання встановлені чинним законодавством України здійснювати перекази коштів клієнтів з урахуванням упровадженого в банку ризик-орієнтованого підходу.
Це означає, що банки у разі відсутності критеріїв ризику і відсутності підозр не встановлюватимуть додаткових обмежень на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів (зокрема зарплатних клієнтів та інших клієнтів з підтвердженими доходами), а також волонтерів, ідентифікованих надавачем платіжних послуг згідно з вимогами постанови Правління НБУ від 24.02.2022 № 18.
Якщо ж документально підтвердженого доходу немає, то банки можуть встановити ліміти на операції в залежності від ризику клієнта та суті його операцій.
Клієнт під час обслуговування має право звернутися до банку із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження доходів.
*"Дропи" - банківські клієнти, які за винагороду надають доступ до своїх карток/рахунків, включно з пін-кодами та доступом до інтернет-банкінгу.
За матеріалами:
ПУМБ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас