ПУМБ на конференції Digital Lending: розвиток ринку роздрібного і корпоративного кредитування та фінтех — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
ПРОМО

ПУМБ на конференції Digital Lending: розвиток ринку роздрібного і корпоративного кредитування та фінтех

Кредит&Депозит
57
UAFIC, Українська асоціація фінтехкомпаній, 17−21 березня вперше в Україні провела Ukraine Fintech Week, присвячений фінансовим технологіям та інноваціям. ПУМБ виступив партнером заходів, які об’єднали представників банків, фінтех-компаній, державних регуляторів і міжнародних експертів, що обговорювали ключові тенденції та виклики галузі.
21 березня в рамках Ukraine Fintech Week відбулася конференція Digital Lending, де бізнес-лідери та експерти поділилися інсайтами і сформували нові стратегії для сталого відродження економіки України.
Дмитро Поліщук, заступник голови правління ПУМБ з роздрібного бізнесу, у своєму виступі поділився рішеннями та досягненнями у кредитуванні фізичних осіб за останні роки.
«ПУМБ у 2024 році зростав удвічі швидше за ринок — це результат повної цифрової трансформації кредитування. Ми відійшли від традиційної моделі та впровадили ефективні цифрові рішення на всіх етапах. Оновили стратегію управління digital-ризиками, перезапустили кредитні продукти й бізнес-процеси, інтегрували швидке кредитне рішення на етапі онбордингу клієнта в мобільному застосунку та уніфікували цифрові кредитні процеси з фізичною моделлю», — зазначив Дмитро Поліщук.
Він також виділив ключові переваги банку у цьому сегменті на ринку, зокрема кредитування українців за кордоном, реєстрацію у застосунку за іноземним номером із доставкою карток у будь-яку країну світу, послугу «Сплачуйте частинами» з оплатою через місяць після покупки, вигідну програму лояльності, яка включає «Крамниці кешбеків», де кешбек нараховується навіть за оплату готівкою чи картками інших банків та містить пропозиції від понад 100 партнерів банку.
«Ці рішення стали базовими стандартами, що дають нам змогу конкурувати на високому рівні. Але ми не зупиняємось. Ми запускаємо новий продукт від ПУМБ — „Частинами World“. Це результат глибокого переосмислення BNPL, оплати частинами, розстрочки на картку, партнерських програм лояльності та актуальних потреб клієнтів. „Частинами World“ дозволить легко купувати онлайн на будь-якому сайті — в Україні та за її межами, всього за кілька кліків», — резюмував Поліщук.
У рамках конференції Digital Lending також відбулася панельна дискусія «Ера корпоративного цифрового кредитування: чого очікувати у 2025 році?». Олена Рудик, директор департаменту по роботі з малим бізнесом ПУМБ, зауважила:
«За минулий рік корпоративний бізнес ПУМБ зростав швидше, ніж ринок — у нас це близько 24% загалом, а в малому бізнесі — на рівні ринку, 20%. Щодо драйверів зростання, тут слід найперше сказати, що лише завдяки ЗСУ ми маємо можливість будувати стратегії та розвиватися. Нині маємо макроекономічну стабільність та достатню ліквідність, щоб кредитувати і рухатися в цифру. За ці три роки наші команди навчилися управляти ризиками та трансформувати клієнтський досвід», — зазначила Олена Рудик.
«Щодо зростання портфеля активів малого бізнесу ПУМБ у минулому році, то тут основними факторами було як класичне кредитування, де ми активно розвивали діючі політики попереднього схвалення, так і наш новий інноваційний продукт — мікрокредитит. Він зріс на 300% та досягнув наразі практично 2 млрд грн, забезпечивши половину приросту кредитів малого бізнесу», — додала Олена.
У заключній панельній дискусії заходу «Risk Mitigation у цифровому кредитуванні: як мінімізувати ризики та максимізувати довіру?» взяв участь Федот Єременко, заступник голови правління з управління ризиками.
«Шахрайство — один із найбільш характерних ризиків у цифровому кредитуванні. До прикладу, AI працює не тільки на нас, а й проти нас. Тому коректна ідентифікація — ключ до управління ризиком, бо помилка на старті може знівелювати решту зусиль. І тут немає єдиної панацеї, адже технології розвиваються настільки стрімко, що будь-який інструмент можна обійти. Тому єдина моя порада у цифровому кредитуванні — це тільки комплексний підхід», — зазначив Федот Єременко.
Серед інших акцентів дискусії він вказав на потенціал розвитку digital lending:
«Професійна колаборація між гравцями на ринку може кратно підвищити ефективність за рахунок синергії між гравцями: маркетплейсами, операторами доставки та банками. Я вважаю, що це величезна перспектива для подальшого розвитку».
Ukraine Fintech Week 2025 став ключовим майданчиком для обговорення трендів ринку, презентації нових фінансових рішень та формування перспективних партнерств. Захід продемонстрував, що фінтех-індустрія України не лише адаптується до глобальних змін, а й формує власні стандарти інновацій та розвитку.
За матеріалами:
ПУМБ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас