334
Програми підвищення фінансової грамотності у країнах, що розвиваються — досвід Бразилії
— Особисті фінанси

Програми підвищення фінансової грамотності активно впроваджуються не лише в розвинених, а й у країнах, що розвиваються. У цьому контексті дуже цікавим є досвід Бразилії.
Уряд цієї країни зробив ставку саме на державні програми в цій галузі, при цьому особливе місце приділяється роботі з молоддю.
На державному рівні діє Національна стратегія підвищення якості фінансової освіти (ENEF — Estratègia Nacional de Educação Financeira), розроблена спеціальною робочою групою, до складу якої увійшли представники органів державної влади (комітету з регулювання фінансових ринків, міністерств освіти, юстиції, соціального захисту), а також співробітники найбільших банків та кредитних організацій країни.
На момент розробки програми ENEF близько 82% жителів Бразилії не знали точного відсотка за своїми кредитами, а 87% або взагалі не мали заощаджень, або мали їх у недостатньому обсязі.
Особливість цієї програми у тому, що вона мала охопити не певну категорію громадян, а більшість суспільства.
Одним із напрямів ENEF було підвищення фінансової грамотності школярів. Пілотний проект, запущений у 2010 році, охоплював 30 тисяч учнів у всій країні. Пізніше його запровадили в 212 тисячах шкіл по всій країні.
Від 2020 року бразильський уряд зобов’язав школи включити до навчальної програми основи фінансової освіти. Довгострокова мета нововведення — посилення економіки країни.
Читайте більше по темі у нашій статті:
Національна стратегія розвитку фінансової грамотності: що планують
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною