Підвищення податків вдарить по цінах: в НБУ розповіли деталі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення податків вдарить по цінах: в НБУ розповіли деталі

Особисті фінанси
1073
Підвищення податків вдарить по цінах: в НБУ розповіли деталі
Підвищення податків вдарить по цінах: в НБУ розповіли деталі
Ініціативи з введення нових податків або підвищення ставок за наявними, зменшення або відміни податкових пільг можуть мати різний вплив на інфляцію.
Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку.
Зазначається, що фінансування значних витрат на безпеку та оборону потребує розширення внутрішньої ресурсної бази бюджету, і базовий сценарій прогнозу регулятора враховує низку мобілізаційних заходів у 2024 році, зокрема підвищення акцизних податків.

Кредит до зарплати 👛

«Водночас ініціативи з введення нових податків або підвищення ставок за наявними, зменшення або відміни податкових пільг наразі є ризиком прогнозу. Кожна з таких ініціатив може мати різний вплив на інфляцію. Так, підвищення окремих прямих податків (зокрема, з доходів населення) зменшуватиме інфляційний тиск через обмеження споживання, компенсуючи таким чином вплив від більших бюджетних видатків», — йдеться в документі.
Повідомляється, що податки на споживання містять більше проінфляційних ризиків, адже їх підвищення напряму відобразиться на споживчих цінах. Зокрема, в разі підвищення ставки ПДВ це позначиться майже на всіх компонентах, що входять до індексу споживчих цін. Водночас, як демонструє світовий досвід, цей ефект зазвичай відображається на показнику річної інфляції протягом 12 місяців і надалі згасає.
Нацбанк попереджає, що проінфляційні ризики містить можливе впровадження військового збору з доходів підприємств. Такий податок значною мірою може переноситися бізнесом на споживачів.
«Ефект на ціни може бути мультиплікативним, оскільки оподаткування виникатиме на кожному етапі ланцюга виробництва та реалізації продукції, крім випадків вертикально інтегрованих компаній. Запровадження такого податку може суттєво підвищити інфляцію протягом відносно короткого періоду», — пояснює регулятор.
До речі, якщо ви хочете отримувати пасивний заробіток, то найкраще для цього підійдуть депозити. А якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua, то можна отримати ще й додатковий бонус. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту 💰

За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас