Підвищення податків в Україні: що пропонує Гороховський — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення податків в Україні: що пропонує Гороховський

Казна та Політика
1020
Підвищення податків в Україні: що пропонує Гороховський
Підвищення податків в Україні: що пропонує Гороховський
Співзасновник monobank і член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові («Рада семи») Олег Гороховський виступив за скорочення програм підтримки бізнесу замість підвищення податків для малих і середніх підприємств.
Про це він написав у своєму Telegram-каналі.
«Ми продовжуємо інтенсивні консультації з Кабміном з їхньої ініціативи щодо підвищення податків. І, як і раніше, вважаємо це важким рішенням, яке може не дати бажаного ефекту», — наголосив Гороховський.
Він впевнений, що чіпати маленьких та середніх ФОПів не можна.
«Заплановане підвищення податкового навантаження на них може принести додатково близько 7,9 млрд гривень — ця сума неспівставна з потребами бюджету, з одного боку, з іншого — вона порівнянна з витратами на програми підтримки бізнесу, які краще скоротити, ніж підвищувати податки „малюкам“», — написав він.
За його словами, також необхідно покласти край структуруванню великих бізнесів через ФОП та розпочати боротьбу із зарплатами в конвертах та несплатою податків великим бізнесом.
«Не платити податки, особливо під час війни, — це злочин, як не пояснюй собі причини, виправдовувати це не можна, але акцент слід робити на великий бізнес», — підсумував співзасновник monobank.

Що пропонує уряд

18 липня в Раді було зареєстровано урядові законопроєкти про внесення поправок до держбюджету-2024 щодо фінансового забезпечення сектору безпеки та оборони (№ 11 417) і поправок до Податкового кодексу та інших законів про особливості оподаткування в період дії воєнного стану (№ 11 416).
Серед основних ініціатив уряду:
  • підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів близько 45,5 млрд грн) і сплата його ФОП у розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн);
  • також запровадження військового збору для юросіб і ФОП 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн).

Кредит до зарплати 👛

Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв’язок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного об’єкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн).
Серед інших нововведень — щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн з розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального (8,3 млрд грн), встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі 0,1 євро за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів (2,4 млрд грн), зниження порогу безмитних посилок з-за кордону з EUR150 до EUR45 (3,3 млрд грн).

Довідка Finance.ua:

  • Українська рада бізнесу заявляє, що в урядовому законопроєкті № 11 416 про підвищення ставок деяких податків і введення нових відсутні заходи боротьби з тіньовою економікою та заходи з підвищення ефективності роботи ДПС;
  • військовий збір (ВЗ) з юридичних осіб 1%, який фактично є податком з обороту, буде виключений з урядового законопроєкту № 11 416 про підвищення податків і, ймовірно, замінений податком на додану вартість (ПДВ), повідомляв голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев.
Якщо звикли відкладати кошти, але хочете зберегти їх від знецінення, один зі способів це зробити — тримати їх у банку на депозиті. А якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua, то можна отримати ще й додатковий бонус. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням:

Отримати більше з депозиту

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас