Перереєстрація українського авто у Німеччині: процедура та штрафи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Перереєстрація українського авто у Німеччині: процедура та штрафи

Світ
2562
Перереєстрація українського авто у Німеччині: процедура та штрафи
Перереєстрація українського авто у Німеччині: процедура та штрафи
Більше 1,6 млн українців прибули до Німеччини у пошуках прихистку від війни. Чимало українців виїжджали за кордон на власних автівках. Так, за даними Генеральної асоціації страхової індустрії Німеччини (GDV), українці у країнах ЄС оформили близько 1 млнстрахових «Зелених карток».
Проте Німеччина нагадала про обов’язок водіїв автівок з українською реєстрацією.
Якщо раніше для наших співвітчизників діяв пільговий період, а реєстрація автомобілів не була обов’язковою, то тепер влада Німеччини зобов’язала власників транспортних засобів з українськими номерами, які перебувають у Німеччині більше року, пройти реєстрацію.

Що треба знати

Як розповіли у Головному сервісному центрі України, німецьке законодавство, яке ґрунтується на міжнародних нормах (Віденська конвенція про дорожній рух 1968 року), передбачає, що транспортний засіб з українською реєстрацією може перебувати на території ФРН з українськими номерними знаками не більше одного року. Після цього автомобіль потрібно зареєструвати у німецькому державному органі.
Після постановки автівки на облік у ФРН, видаватиметься нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу з додатком і нові номерні знаки.
Натомість українські документи — свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і номерні знаки — повертаються власнику, але з відміткою, що вони не дійсні. Це зроблено для того, аби спростити процедуру перереєстрації авто в Україні, коли власник захоче повернутися на постійне місце проживання на батьківщину.

Як зареєструвати авто з українськими номерами

Експерти порталу laruhelpsukraine.com наголошують, що реєстрацію автомобіля варто розпочинати до того, як пройдуть 12 місяців перебування вашого транспортного засобу в Німеччині. Якщо однорічний термін сплинув, намагайтеся виконати дану процедуру якомога швидше.
«Ставити на облік можна автомобіль, яким ви володієте або маєте на нього довіреність. У Берліні, наприклад, можна реєструвати транспортні засоби без довіреності. Просто вкажіть, що авто не ваше під час реєстрації», — зазначають фахівці.

Читайте також: Авто з Німеччини: як пригнати без посередників

Процес постановки на облік здебільшого проходить у три етапи:
1. Перевірка технічної справності автомобіля
Для цього вам потрібно звернутися до TÜV або іншої організації, яка має дозвіл на проведення технічного огляду транспортних засобів. Його вартість становить здебільшого 125 євро.
2. Оформлення страхування
На вибір ви можете оформити «Зелену картку» у будь-якій українській страховій компанії або інший поліс у німецькій. Вартість різниться.
3. Реєстрація у Zulassungsstelle
До відділу реєстрації транспортних засобів варто забронювати термін. Без попереднього запису вас не приймуть. Це можна зробити онлайн. Спеціальна форма різна у кожній землі та доступна на адміністративних сайтах. Заповніть її, і через певний час вам прийде відповідь з датою та часом запису.
Завітайте у зазначений день та час у Zulassungsstelle, можете без автомобіля. На цьому етапі він вам не знадобиться.
Які документи треба взяти з собою:
  • паспорт із відміткою чи вкладенням параграфа 24;
  • прописка;
  • TÜV;
  • «Зелена картка» чи інша дійсна страховка;
  • технічний паспорт.
Усі папери повертаються власникам, тому жодних копій робити не потрібно.
Після обробки працівниками Zulassungsstelle усіх документів, вам необхідно буде заповнити спеціальний бланк (у кожній землі він свій) та оплатити послуги — близько 50 євро. Це можна зробити в самій організації за допомогою готівки чи картки, з останньою буде швидше.
Квитанції про оплату потрібно буде надати працівникам Zulassungsstelle, які видадуть вам документ з дозволом про законне користування транспортним засобом на території Німеччини

Штрафи за відсутність реєстрації авто

Як пише laruhelpsukraine.com, якщо ваш автомобіль заїхав до Німеччини понад 12 місяців тому, і ви ще досі не поставили його на облік, то вам не дозволено їздити та паркувати транспортний засіб на майданчиках загального користування. Це адміністративне порушення, що спричиняє штраф у 70 євро.
У випадку, якщо ваш автомобіль приїхав на територію Німеччини менше ніж рік тому, а власник чи водій транспортного засобу проживає тут більше ніж 12 місяців, то вам потрібно теж отримати документальне підтвердження, аби в майбутньому уникнути штрафу.

Оформити Зелену картку онлайн 🚗

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас