Оператори пояснили, чому під час відключення світла падає швидкість Інтернету — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Оператори пояснили, чому під час відключення світла падає швидкість Інтернету

Технології&Авто
1018
Оператори пояснили, чому під час відключення світла падає швидкість Інтернету
Оператори пояснили, чому під час відключення світла падає швидкість Інтернету
В «Укрспецзв'язку» ще на початку літа зобов’язали операторів стільникового зв’язку забезпечувати щонайменше 10 годин безперебійної якісної Мережі.
Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Чому виникають проблеми з системою оповіщення

Під час відключення світла не завжди чути сигнал оповіщення, а від того, почуємо ми тривогу чи ні, вчасно чи з запізненням, може залежати і наше життя.
«За системи оповіщення на регіональному рівні відповідають обласні державні адміністрації. Якщо говорити про відключення, то як Києві, так і в інших областях є територіальна система оповіщення, вона працює і коли нема світла. Зараз на них ставляться додаткові джерела живлення», — сказано в сюжеті.
Щоправда, люди все ж скаржаться, що разом зі світлом часто зникає і система оповіщення. Модернізація триває, але не так швидко, як того б хотілося, роз’яснюють у КМДА. У столиці — 158 гучномовців. Їх встановили ще в 50-х роках минулого століття, і лише десять відсотків з них реконструйовані.

Чи буде під час відключення світла мобільний Інтернет

Якщо системи сповіщення не працюють, поліція або рятувальники повинні їздити вулицями з гучномовцями і попереджати про повітряну тривогу. Але простіше дізнатися про небезпеку з мобільних додатків. Та коли немає світла, швидкість Інтернету часто падає до мінімуму.
«Коли відключають електрику, то це для нас такий самий форс-мажор, як і для інших споживачів електроструму. Щоб вийти з цієї ситуації, кожна станція має свої комплектації, батареї, але вони мають певний запас цього заряду, десь на 4−6 годин роботи», — каже керівниця PR-служби компанії «Vodafone-Україна» Вікторія Рубан.
Гальмують Мережу і самі користувачі, каже представниця мобільного оператора.
«Ми одразу бачимо стрибок втричі-вчетверо підвищення навантаження на Мережу, зростає трафік. Вимикають світло — люди переходять на мобільний Інтернет», — каже Вікторія Рубан.
Тож не варто дивитися фільми, завантажувати великі файли і користуватися Тік-током, бо ця соцмережа — найзатратніша в мегабайтах.
«Де можна, ми встановлюємо дизель-генератори. Але там, де великі міста і наші станції, які переважно на горищах, дахах, і туди просто фізично не можна затягнути дизель-генератор навіть через пожежну безпеку. Ми не припиняємо робити все, що можемо. Ці ж акумуляторні батареї — ми їх замінили, замінили на всіх базових станціях, вони вже більш потужні, більш ємні», — каже Вікторія Рубан.
Але навіть їх часом може не вистачати на ті щонайменше 10 годин безперебійної роботи, які вимагає Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Водночас у Мінцифри обіцяють сприяти мобільним операторам, щоб держава і бізнес змогли спільно забезпечити належну роботу зв’язку та Інтернету.
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас