Одна з країн ЄС може відмовитися від будівництва АЕС із російськими ядерними реакторами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Одна з країн ЄС може відмовитися від будівництва АЕС із російськими ядерними реакторами

Енергетика
455
Одна з країн ЄС може відмовитися від будівництва АЕС із російськими ядерними реакторами
Одна з країн ЄС може відмовитися від будівництва АЕС із російськими ядерними реакторами
Болгарія має намір доручити французькій компанії «EDF» проаналізувати можливість завершення проекту будівництва атомної електростанції «Белене» на березі Дунаю з російськими ядерними реакторами, які вона купила 6 років тому.
Про це повідомляє Euractiv.
Як відомо, відповідний проект з будівництва другої АЕС у Болгарії заморожувався кілька разів, і триває вже 40 років. Болгарія замовила два російські ядерні реактори для проєкту в Белене шість років тому, але після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну участь російських компаній у завершенні проєкту стала неможливою.
Альтернативою є побудова двох нових американських атомних реакторів на місці нині діючої АЕС у місті Козлодуй.
Тимчасовий уряд, призначений президентом Болгарії Руменом Радевим, хоче, щоб парламент вирішив, чи продовжувати ядерний проєкт у Белене, чи шукати покупців на російське обладнання.
Водночас, Міністерство енергетики Болгарії очікує пропозицій від компанії «EDF» щодо умов і ціни добудови проєкту з російськими реакторами без участі росії.
Країна також очікує пропозиції від американської компанії «Westinghouse» щодо зведення нових реакторів на АЕС у Козлодуї.
Міністр енергетики Росен Христов 19 травня повідомив, що державні інвестиції Болгарії в проєкт АЕС становили 1,25 мільярда євро.
«Ми маємо активи на 1,25 мільярда євро, за обслуговування яких ми платимо кілька мільйонів на рік, і Болгарії давно пора ухвалити рішення щодо важливого стратегічного активу», — сказав Христов.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
Слово і Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас