290
Облікова ставка: що очікують банкіри — опитування
— Кредит&Депозит

Національний банк України (НБУ) з огляду на інфляцію за результатами червня на рівні 14,3% та макроекономічні показники вкотре залишить облікову ставку на рівні 15,5% річних на засіданні 24 липня, вважають усі опитані агентством «Інтерфакс-Україна» банкіри.
«Ставка залишиться незмінною, оскільки наявний курсовий/інфляційний тиск на економіку, але регулятор тримає ситуацію під контролем», — висловив свою думку начальник управління міжбанківських операцій ПриватБанку Микита Мишаков агентству «Інтерфакс-Україна».
Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв також вважає, що монетарний комітет НБУ залишить без змін облікову ставку, як і ставку за рештою монетарних інструментів.
«Попри те, що інфляція за офіційними даними скоротилася до 0,8% у червні та до 14,3% у річному вимірі, все ж таки, ми очікуємо на консервативне рішення регулятора», — казав Замотаєв.
Він зазначив, що червневі інфляційні показники вперше з початку року демонстрували зниження, але цього може бути недостатньо для того, щоб оперативно змінювати облікову ставку.
«Розуміємо, що поліпшення економіки (а саме зниження інфляції) повинно стати тривалим „трендом“ — таку тенденцію маємо спостерігати впродовж щонайменше 2−3 місяців. Тому навряд чи зараз вдосталь підстав для зміни облікової ставки», — наголосив експерт.
Директор департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександр Печерицин також солідарний з думками колег.
«Звичайно, суттєве зменшення інфляції у червні дійсно сприймається, як певний перелом у інфляційний тенденції. Але темпи зниження були гіршими за очікування, що підтверджує, що траєкторія послаблення інфляції може бути менш стійкою або зайняти більше часу, ніж очікувалося спочатку», — коментує Печерицин.
Нагадаємо, в грудні облікова ставка зросла до 13,5%, а в січні — до 14%. Про те, як це плине на ставки за депозитами та інфляцію — пояснив регулятор. Це спонукатиме банки збільшити ставки за гривневими депозитами для населення, що забезпечує кращий захист гривневих заощаджень від інфляції.
Це також допоможе зберегти контроль за інфляційними очікуваннями та частково переорієнтує витрати населення зі споживання та купівлі валюти на заощадження в гривні. Таким чином, знизитися тиск на валютний ринок і ціни.
Заощадження задля майбутнього? У цьому допоможе депозит. Порівнюйте та обирайте найвигідніші варіанти за допомогою Finance.ua.
Вибрати депозит
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною