Лукашенко: Мінськ "зробить рух" убік НАТО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лукашенко: Мінськ "зробить рух" убік НАТО

21
У ході зустрічі в Чернігові президенти Бєларусі й України обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва і питань взаємодії Києва, Москви і Мінська з НАТО.
На спільній прес-конференції, що відбулася після двосторонніх переговорів, президент України Леонід Кучма заявив, що і Бєларусь, і Україна вітають кроки Росії на зближення з НАТО. У свою чергу президент Бєларусі Олександр Лукашено не виключає, що Мінськ за прикладом Києва "зробить рух" убік НАТО.
Як повідомляє Обозреватель, у ході зустрічі президентів ішлося також про двосторонню взаємодію держав на рівні урядів, міністерств і відомств. Президенти України і Бєларусі доручили своїм урядам до 15 червня підготувати документ про врегулювання фінансових відносин між Україною і Бєларуссю. Українська сторона вважає, що винна Білорусії не більше $50 млн., а Бєларусь вважає, що Україна їй заборгувала вдвічі більше. Після розпаду СРСР білоруські підприємства перерахували українським підприємствам кошти за продукцію, але її не було доставлено.
Глави держав також обговорили питання договірно-правового оформлення українсько-білоруського кордону, а також економічного співробітництва, порушили питання укладення міжурядової угоди про прийом і передачу осіб через українсько-білоруський державний кордон, а також питання спрощеного порядку перетину кордону. Спрощений порядок торкнеться ділянки Славутич-Чорнобильська АЕС, і матиме відношення до працівників підприємств, організацій і установ, розташованих у зоні відчуження ЧАЕС.
Президенти запевнили, що жодних бар'єрів між Україною і Бєларуссю в питаннях торгівлі не буде. За словами Л.Кучми, співробітництво між Україною і Бєларуссю буде здійснюватися на новій науково-технічній основі. На його думку, у підписаному сьогодні протоколі все це обговорено, у тому числі і використання транспортних мереж України для експорту добрив, вироблених у Бєларусі.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас