НБУ не девальвуватиме гривню — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ не девальвуватиме гривню

7
Національний банк не має наміру стимулювати девальвацію гривні на міжбанківському ринку, про що його прохає Кабінет міністрів. Про це сказав на прес-конференції голова НБУ Володимир Стельмах. "Хід загального економічного розвитку не дає нам підстав говорити, що в нас повинне бути ослаблення гривні", — сказав Стельмах.
Він засудив чиновників, які закликають Нацбанк девальвувати гривню, щоб підтримати експортерів, котрі страждають від погіршення кон'юнктури світових ринків, повідомляють Українські Новини. "Вони просто не мають права на цьому етапі говорити про велике зниження курсу, орієнтувати когось у цьому напрямку", — сказав глава НБУ.
За словами Стельмаха, надмірне зниження курсу гривні може зашкодити українському імпорту. "Ми теж залежні від імпорту товарів, чому ми повинні ідеологію проводити слабкої гривні?", — сказав Стельмах.
Раніше Кабінет міністрів закликав Національний банк повільно знизити курс гривни, підтримуючи експортерів, які страждають через погіршення світової кон'юнктури.
За прогнозами Кабміну, до кінця 2002 року девальвація гривні становитиме 3,8 % (до 5,5000 UAH/USD). На початку року НБУ заявив про намір девальвувати гривню на 5 % до кінця року, однак незабаром сповільнив її девальвацію — з початку року гривня знизилася на 0,6 % (з 5,2985 UAH/USD). Торік гривня зміцнилася на 2,5 % (з 5,4345 UAH/USD).
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас