За $250 млн. Україна повинна виконати чотири умови Всесвітнього банку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За $250 млн. Україна повинна виконати чотири умови Всесвітнього банку

34
КРЕДИТУВАННЯ
Для того, щоб одержати у вересні від Всесвітнього банку чергові 250 млн. дол., Україна повинна виконати 4 умови.
Про це йшла мова сьогодні під час зустрічі прем'єр-міністра України Анатолія Кінаха з делегацією Всесвітнього банку на чолі з віце-президентом ВБ по регіонам Європи і Середньої Азії Йоганесом Лінном, повідомив журналістам міністр економіки і з питань європейської інтеграції Олександр Шлапак.
За його словами, український уряд розробив графік дій, за реалізації яких Україна може вийти на позитивне рішення Ради директорів ВБ про надання їй другого траншу Програмної системної позики - 250 млн. дол. - вже у вересні цього року. Однак, відзначив Шлапак, для одержання цих коштів у вересні Україна повинна виконати 4 основні вимоги ВБ. Перше - питання наповнення державного бюджету України на 2002 рік. ВБ хоче бачити конкретні дії з боку уряду і Державної податкової адміністрації по обмеженню росту бюджетної недоїмки.
Друга умова стосується Ощадного банку України. Шлапак повідомив, що місія ВБ позитивно сприйняла інформацію НБУ про те, що з 15 травня поточного року прийняте рішення про обмеження кредитної активності банку до прийняття всеосяжного плану його реструктуризації, у якому разом з урядом має брати участь і спеціальна місія ВБ. Такий план, за інформацією Шлапака, повинний бути підготовленим вже в червні цього року. Третьою умовою є "приватизаційне питання". За словами Шлапака, у першу чергу ВБ цікавить приватизація обласних енергопостачальних компаній. Основною проблемою в цьому питанні є борги, накопичені дев'ятьма обленерго, що повинні бути приватизовані вже цього року .
Четвертою умовою, поставленим ВБ перед українським урядом, є створення єдиного органа реєстрації права власності, спонукуваного і нерухомого майна. За словами Шлапака, коли по цих основних питаннях будуть знайдені взаємоприйняті формули, можна буде говорити про підготовку пакета документів для винесення на Раду директорів ВБ. При цьому міністр відзначив, що Україна має "гарні шанси" вийти на позитивне рішення Ради директорів ВБ у вересні.
За матеріалами:
УСПП
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас