В зоні відчуження будується декілька об"єктів СВЯП


В зоні відчуження будується декілька об"єктів СВЯП

У Чорнобильській зоні відчуження за рахунок міжнародної технічної допомоги будується низку об'єктів для переробки радіоактивних відходів Чорнобильського походження і відпрацьованим ядерним паливом ЧАЕС, повідомляє прес-служба МНС.

Одним з таких об'єктів є сховище відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, до спорудження якого залучена французька компанія Areva/Framatome та американська компанія Holtec International.

Як відзначається у повідомленні прес-служби, СВЯП -2 призначений для довгострокового безпечного зберігання відпрацьованого ядерного палива винятково Чорнобильської АЕС. Планується, що завершення його будівництва та введення в експлуатацію здійснить компанія Holtec International.

Щодо будівництва в зоні відчуження централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива інших АЕС України, то, відповідно до Закону України "Про порядок прийняття рішень у розміщенні, проектуванні, будівництві ядерних установок та об'єктів, призначених для обігу з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення", рішення щодо розміщення такого об'єкта приймається Верховною Радою України шляхом прийняття відповідного закону.

На сьогодні його спорудження у Чорнобильській зоні відчуження не заплановано. Пропозиції щодо розміщення цього об'єкта в зоні відчуження на узгодження до МНС не надходили.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua