Парламент Литви затвердив стратегію розвитку енергетики


Парламент Литви затвердив стратегію розвитку енергетики

Сейм Литви 18 січня затвердив нову національну стратегію енергетики.

"У стратегії зафіксовано, що не пізніше 2015 року буде побудована і введена в експлуатацію нова атомна електростанція", - повідомили в прес-службі уряду.

У стратегії зафіксовано, що до 2012 року мережі електропередачі високої напруги Литви будуть з'єднані з мережами скандинавських країн і Польщі. Також ставиться мета до 2012 року інтегрувати ринок електроенергії країн Балтії в ринки країн ЄС.

В галузі газифікації стратегія енергетики ставить мета побудувати у Литві підземне сховище газу місткістю не менш 500 млн. куб. м.

Також передбачається домовитися з Латвією про використання частини потужностей газосховища, яке знаходиться на її території, брати участь у його розширенні, до 2015 року з'єднати газопроводи Литви з газопроводами Польщі, сприяти з'єднанню мереж газопроводів країн Балтії з потоками поставок газу в країни Центральної Європи з басейнів Каспійського моря, Середньої Азії й Північної Африки.

У стратегії, як повідомили у прес-службі парламенту, як фактори, що впливають на стабільну діяльність енергетики, названий домінуючий імпорт первинних енергоресурсів із РФ, залежність систем поставок газу і електропостачання від енергосистем Росії і відсутність з'єднань із енергетичними системами Західної Європи.

На стабільність енергетики, відповідно до доповіді, також впливають закриття Ігналинської атомної електростанції, заплановане на 2009 рік. Відзначається, що це зробить негативний вплив на структуру джерел електроенергії.

Ще одним фактором, що впливає на стабільну діяльність енергетики, у стратегії називається майбутня прокладка газопроводу з Росії у Німеччину через дно Балтійського моря.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua