0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ включив ще три банки до групи найбільших


НБУ включив ще три банки до групи найбільших

Національний банк затвердив розподіл банків по групах на 2007 рік за розміром активів і включив Кредитпромбанк, банк Форум і Перший український міжнародний банк до групи найбільших, говориться в телеграмі НБУ.

Після зроблених змін група найбільших банків розширилася з 12 до 15 фінустанов; у неї входять: Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрсіббанк, Промінвестбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, Ощадбанк, банк Надра, банк Фінанси та Кредит, Кредитпромбанк, банк Форум, Брокбізнесбанк, Укрпромбанк і ПУМБ.

Нацбанк також включив до групи великих 7 фінустанов: Індустріалбанк, Імексбанк, Родовід-Банк, Сітібанк (Україна), банк Фінансова ініціатива, ХФБ Банк Україна та Calyon Bank (Україна).

Загальне число банків у групі великих після даних змін збільшилося на з 15 до 19.

Після даних змін до групи великих банків входять: Альфа-банк (Україна), Вабанк, ING Bank (Україна), ТАС-Комерцбанк, Південний, Укргазбанк, Хрещатик, Донгорбанк, Родовід-Банк, Правекс-банк, Кредобанк, Сітібанк (Україна), Індустріалбанк, Індекс-банк, Мрія, Імексбанк, Фінансова ініціатива, ХФБ Банк Україна, Calyon Bank (Україна).

НБУ, крім того, включив до групи середні банки Аркада, Престиж, Дельта, Актив-банк, Зовнішторгбанк (Україна) замість Родовід-Банка, Сітібанка (Україна), Індустріалбанка, Імексбанка, ХФБ Банку Україна, Calyon Bank (Україна), які переведені до групи великих, МТ-банку, що приєднався до Індустріалбанку, а також Першого інвестиційного банку та банку Діамант, які переведені до групи невеликих.

Після даних змін група середніх банків скоротилася з 29 до 25 фінустанов. Число банків у групі невеликих залишилося незмінним - 108.

НБУ також змінив норми розміру активів для кожної із чотирьох груп банків.

Відповідно до нової класифікації, до групи найбільших входять банки з активами понад 5 млрд гривень (раніше понад 3,9 млрд гривень), до групи великих - банки з активами від 2 до 5 млрд гривень (раніше від 1,8 до 3,9 млрд гривень), до групи середніх - банки з активами від 0,7 до 2 млрд гривень (раніше від 0,5 до 1,8 млрд гривень), у групу невеликих - банки з активами до 0,7 млрд гривень (раніше до 0,5 млрд гривень).

Щорічно НБУ перерозподіляє банки по групах, а також, при необхідності, міняє розміри активів для кожної із чотирьох груп.

За даними НБУ на 1 січня 2007 ліцензії на здійснення банківських операцій мали 170 банків.

Із числа банків, що мають ліцензію, 135 є акціонерними товариствами (91 - відкриті акціонерні товариства й 44 - закритих акціонерні товариства), а 35 зареєстровані у формі суспільств із обмеженою відповідальністю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua