Нафти продовжить сходження до 100 дол. за барель після корекції


Нафти продовжить сходження до 100 дол. за барель після корекції

Падіння цін на нафту, яка за останні місяці подешевшала до майже 2-літнього мінімуму - це лише корекція, а довгостроковою тенденцією залишається зростання вартості сировини.

Такої думки дотримується знаменитий фінансист, творець сировинних індексів і автор низки книг з товарних ринків Джім Роджерс.

"Я недостатньо розумний, щоб пророчити, як низько впаде нафта і скільки вона буде залишатися на цьому рівні, але я точно знаю, що в контексті глобально зростаючого ринку вона проб'є позначку $100 за барель", - сказав Дж.Роджерс в інтерв'ю агентству Bloomberg у Токіо. "Нафта буде коштувати і $150. Не знаю, коли - в 2009 або в 2013 році - але це відбудеться", - упевнений він.

Дж.Роджерс вважається "пророком" сировинного ралі, яке почалося в 1999 році. На його думку, воно ще далеко від свого завершення, і будь-які, навіть досить довгострокові падіння цін варто сприймати як тимчасову корекцію.

"Коли ринок у "бичачій" фазі, 50%-ве падіння - це нормально. Це часто траплялося в історії "бичачих" ринків", - сказав він. "Корекція триває досить довго, щоб усіх налякати, а потім все повертається на свої місця. Ми перебуваємо в довгостроковому "бичачому" ринку, це протриває ще одне або два десятиліття", - думає Дж.Роджерс.

Основними драйверами нафтових цін фінансист вважає економічне зростання у Китаї та інших країнах Азії, а також те, що протягом останніх 30 років не було відкрито не одного нового масштабного родовища.

Сировинний індекс Rogers International Commodity Index, створений Дж.Роджерсом, за минулі 5 років подвоївся, однак за останні 6 місяців знизився на 13% через падіння нафти. Глибошої корекції індекс уник завдяки росту цін на нікель і зерно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua