Компартія не увійде до коаліції з "Нашою Україною", СПУ та БЮТ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Компартія не увійде до коаліції з "Нашою Україною", СПУ та БЮТ

19
Комуністична партія відмовляється створювати парламентську коаліцію із блоком партій "Наша Україна", Соціалістичною партією та блоком Юлії Тимошенко, передають Українські Новини. Про це заявив лідер Компартії Петро Симоненко після зустрічі із лідером "Нашої України" Віктором Ющенком, головою СПУ Олександром Морозом та блоку партій свого імені Юлією Тимошенко.
Симоненко пояснив таку позицію Компартії тим, що блок "Наша Україна", до парламентської фракції якого входять 118 депутатів, не гарантує підтримки пропозицій інших фракцій про кандидатури на керівні посади у Раді. Симоненко додав, що Компартія продовжує наполягати на раніше висунутих нею кандидатурах на керівні посади у Раді, пропонуючи призначити спікером свого представника Адама Мартинюка, а віце-спікерами — представника "Нашої України" Віктора Мусіяку та представника блоку Тимошенко Петра Толочка. Лідер Компартії також зазначив, що його партія має претензії до договору про створення коаліції у частині прийняття соціально-економічних законів.
Після переговорів Тимошенко висловила співчуття, що чотирьом лідерам не вдалося погодити єдині кандидатури на керівні посади у Раді, припустивши, що деякі політичні сили проводять сепаратні переговори. Вона додала — якщо чотири фракції не підпишуть угоду про створення коаліції у вівторок уранці, коли продовжаться пленарні засідання Ради, надалі проводити консультації немає сенсу. "Якщо завтра вранці не підпишемо угоду, то наступну зустріч можна проводити у Каневі", — сказала Тимошенко, маючи на увазі провалену спробу чотирьох опозиційних кандидатів у президенти висунути єдину кандидатуру під час президентських виборів 1999 року.
Тим часом Віктор Ющенко заявив, що "Наша Україна" наполягає на прийнятті його пропозицій про кандидатури на керівні посади у Раді. Лідер "Нашої України" також висловив надію, що блок зможе переконати інші політичні сили у необхідності підтримати його кандидатури.
Як заявив Мороз, СПУ підтримає будь-який пакет керівних посад у Раді, запропонований "Нашою Україною" чи Компартією навіть якщо на посаду віце-спікера буде висунуто представника провладного блоку "За єдину Україну!".
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас