Єврокомісія хоче знизити ціни на електрику та газ у Європі


Єврокомісія хоче знизити ціни на електрику та газ у Європі

Щоб підсилити конкуренцію на енергетичному ринку в ЄС та знизити ціни на електроенергію, Єврокомісія пропонує у ще неопублікованому документі позбавити виробників енергії контролю над енергомережами.

Завтра голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу повинен представити енергетичну стратегію Євросоюзу. Вона передбачає зменшення залежності ЄС від постачань газу й нафти, скорочення викиду в атмосферу вуглекислого газу, а також лібералізацію ринку енергії. Документ Єврокомісії, однак, поки не був опублікований і носить гриф "конфіденційно".

Однак уже 7 січня його зміст в останній редакції став відомий з публікації в газеті Sueddeutsche Zeitung. Єврокомісія має намір "домогтися" посилення конкуренції. Це означає, що такі концерни, як Eon й RWE повинні попрощатися з контролем над розподільними мережам газо- та електропостачання.

Автори документа вважають, що якщо концерни є одночасно виробниками енергії та власниками енергомереж, це призводить до небезпеки "зловживання й дискримінації конкурентів".

Енергетична стратегія ЄС буде представлена на розгляд міністрів енергетики країн-членів ЄС у лютому 2007 року. У березні її обговорять і голови країн і урядів ЄС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua