Росія перекрила нафтові крани Словакії та Чехії


Росія перекрила нафтові крани Словакії та Чехії

Ввечері у понеділок, 8 січня були припинені поставки нафти з Російської Федерації у Словаччину через нафтопровід Дружба. "Чорне золото" припинило надходити також у у Чехію.

Офіційний представник економічного відомства Брано Звара повідомив про те, що нафтопровід близько 20:00 понеділка за місцевим часом був перекритий у районі українсько-словацького кордону.

Припинення поставок нафти стало слідством російсько-білоруського конфлікту, викликаного введенням владою РФ мит на експорт нафти у Білорусію.

Поставки російської нафти також припинені у Чехію. За словами влади цієї країни, у зв'язку з ситуацією, яка склалася, вже ухвалено рішення розконсервувати стратегічні запаси палива в обсязі 52-55 тисяч тонн, сформовані словацькими компаніями.

"Цієї кількості нафти вистачить на те, щоб протягом 5-7 днів підтримувати робочий тиск у нафтопроводі", - повідомив у понеділок ввечері представник чеського міністерства промисловості.

Якщо за цей час поставки нафти з Росії не відновляться, розповів він, будуть розконсервовані стратегічні запаси Чехії. За його оцінкою, цих запасів вистачить ще на 90 днів. Представник чеської влади висловив упевненість, що "за три з половиною місяця конфліктна ситуація буде вирішена і поставки відновляться".

У понеділок ввечері поставки російської нафти були припинені і на північному відрізку нафтопроводу, що веде у Польщу та Німеччину. Рішення про припинення поставок було прийнято російською компанією Транснафта, у відповідь на відбір нафти, зроблений Білорусією за рахунок несплати російською стороною транзитного мита.

Росія оголосила, що з 1 січня 2007 року нафта, що відправляється для переробки на білоруські НПЗ для подальшого експорту, буде обкладати митом. Таке рішення не влаштувало білоруську сторону і вона, у свою чергу, з 3 січня ввела мито на нафту, що транспортує з Росії у Європу через територію цієї країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua