Ющенко: Україна має намір стати членом СОТ у першому півріччі 2007 року


Ющенко: Україна має намір стати членом СОТ у першому півріччі 2007 року

Україна має намір стати членом Світової організації торгівлі в першому півріччі 2007 року. Про це заявив сьогодні у Талліні під час бізнесу-форуму Президент України Віктор Ющенко.

"У найближчих планах України - вступ у першому півріччі 2007 у СОТ, початок переговорів з Європейським Союзом про створення зони вільної торгівлі і висновок між Україною і ЄС нової поглибленої угоди", - цитує слова Президета його прес-служба. При цьому Ющенко підкреслив, що Україні для цього ще має бути здійснити багато реформ.

За словами глави української держави, Україна вже вживає низку кроків, спрямованих на формування чесного конкурентного середовища.

Раніше заступник міністра економіки України Валерій П”ятницький висловив думку, що Україна може стати членом СОТ до середини наступного року. Такий прогноз зробив під час засідання круглого столу з питань імплементації Плану дій "Україна-ЄС" у сфері економічного, секторного та соціального співробітництва".

П”ятницький відзначив, що спочатку повинна завершити свою роботу робоча група, звіт цієї групи повинен бути схвалений генеральною радою із вступу України у СОТ, що може відбутися в лютому 2007 року.

"Після цього звіт буде направлено до Верховної Ради і у парламену є три місяці, щоб його ратифікувати. Таким чином, ми виходимо на квітень-травень", - підсумував П”ятницький.

Він відзначив також, що вже прийнято переважну більшість законів щодо вступу у СОТ. Залишилося прийняти останній законопроект "Про ставки вивізнго (експортнго) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів і напівфабрикати з їх використанням".

До цього Верховна Рада прийняла наступні законопроекти з СОТ: "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України" щодо реєстрації транспортних засобів", "Про державну підтримку сільського господарства України", про внесення змін у Закон України "Про молоко і молочні продукти", про внесення змін у Закон України "Про державну регуляцію виробництва і реалізації цукру", "Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з очерету", "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України з питань оподатковування".

Раніше повідомлялося, що парламенту варто прийняти всі закони, необхідні для вступу у СОТ до 20-21 грудня, для того, що б уже на початку 2007 р. дістати згоду СОТ на вступ. Рішення про це може бути прийняте на черговому засіданні Генеральної ради СОТ в Женеві, у лютому.

СОТ - міжнародне некомерційне об'єднання, що регулює зовнішньоекономічну діяльність країн-учасниць. Членами СОТ є 149 держав. Статус спостерігачів у СОТ мають 27 держав і 60 міжнародних організацій, у тому числі МВФ і Світовий банк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua