Ризики автострахування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ризики автострахування

795
Автострахування нині одна з найпопулярніших послуг на ринку, фактично кожна нова машина застрахована від всього, що може очікувати її та водія на дорозі. Страховики працюють нині з прибутками у 200%.
Однак відшкодовувати збитки клієнтам не поспішають. Ризики для страхувальника починаються ще на етапі підписання угоди. Часто-густо людина не розбирається у юридичних термінах і довіряє страховому агенту, чим він, власне, і користується.
Станіслав Скрипник, юрист: "Досить часто так буває, що умови договору страхування викладені дуже мілким шрифтом на звороті страхового полісу. В договорі є пункт, що машина страхується від викрадення, а в правилах іде розшифровка, що машина повинна стояти лише в гаражі".
Внутрішні правила страхових компаній часто суперечать пунктам угоди, каже Володимир Ратай. У нього викрали кредитну машину, страхова відмовилася виплатити відшкодування, керуючись внутрішніми правилами компанії, які клієнту не показували.
Володимир Ратай, страхувальник: "Что бы не случилось с автомобилем – страховая якобы должна была выплатить мне по страховому случаю. То что произошло – договор не является основным документом и якобы есть еще внутренние документы, которые регламентируют наши отношения".
Тепер Володимир судитиметься зі страховиками, а банк подає до суду на нього. Причому є реальна загроза, що поки триватиме судова справа зі страховою компанією, банк відсудить у Володимира квартиру. Страховики переконують, що це засіб боротьби із страховим шахрайством. Однак, експерти кажуть: такі ситуації дуже б’ють по іміджу страхового ринку.
Олександр Філонюк, президент Ліги страхових організацій: "Споживач або клієнт повинен бути ознайомлений з усіма документами, випадки, в яких не ознайомлений, - це грубе порушення з боку компанії. І я вважаю, що така компанія повинна бути позбавлена ліцензії".
Відстоювати правду страхувальник може або в суді, або скаржитися в Державну комісію регулювання ринку фінансових послуг. Однак краще біді запобігати – і дуже уважно читати угоди.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас