"Роснафта" подорожчала до 100 млдр дол.


Капіталізація російської компанії "Роснафта" подолала позначку в 100 млрд доларів. 9-10 листопада на біржових торгах у Лондоні і Москві ціни акцій компаній виросли на 8%, а в порівнянні із ціною розміщення вартість акцій виросла більш ніж на 25%.

Інтерес до компанії викликаний упевненістю інвесторів тим, що "Роснафті" вдасться придбати активи ЮКОСа і потрапити до індексів Morgan Stanley за зростаючими ринками. Крім того, на біржі циркулюють слухи, що нафтова держкомпанія може поглинути "Сургутнафтогаз", повідомляє газета "Відомості".

У п'ятницю, 10 листопада в 17:28 за київським часом ціна депозитарних розписок "Роснафти" на Лондонській фондовій біржі досягла рівня в 9,5 долара, що відповідає капіталізації 100,68 млрд доларів.

Хоча утримати взяту висоту не вдалося - за підсумками торгів компанія коштувала 99,6 млрд доларів - психологічно важлива оцінка була пройдена. З липня, коли "Роснафта" провела IPO, вартість акцій компанії виросла на 25,8%, незважаючи на те, що перші два місяці цінні папери торгувалися навіть нижче ціни розміщення.

У Росії папери "Роснафти" подорожчали майже на стільки ж, значно обігнавши акції інших нафтогазових компаній. За цей час акції "Лукойла" подорожчали на 4,5%, "Газпрому" - на 13,7%, акції "Сургутнафтогазу" подешевіли на 3,3%, а індекс РТС виріс на 16,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua