Печерський місцевий суд м. Києва перешкоджає захисту прав людини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Печерський місцевий суд м. Києва перешкоджає захисту прав людини

87
Печерський місцевий суд перешкоджає захисту прав громадян, які звернулися з позовом до НАЕК “Енергоатом”, вимагаючи негайно припинити протизаконну добудову Хмельницької та Рівненської АЕС. Позивачі звернулися до Апеляційного суду м.Києва зі скаргою на дії Печерського місцевого суду.
Суддя Печерського місцевого суду О.В. Умнова відмовила громадянам-позивачам до НАЕК “Енергоатом” в прийнятті позову про поновлення їх порушеного права на безпечне для життя і здоров‘я довкілля. В позовній заяві, поданій до суду 29 березня 2002 року, шість позивачів вимагали припинити будівництво другого енергоблоку Рівненської та четвертого енергоблоку Хмельницької АЕС (ХАЕС-2/РАЕС-4) у зв‘язку з відсутністю позитивних висновків передбачених законодавством державних експертиз.
В ухвалі суду про відмову в прийнятті позовної заяви зазначається, що нібито “з позову вбачається, що позивачі звернулися до суду в інтересах суспільства взагалі, при цьому повноважень на таке звернення не мають”. Це твердження не відповідає дійсності, оскільки конкретні позивачі звернулися з позовом до конкретного відповідача за захистом саме свого порушеного права, про що декілька разів зазначається в позовній заяві.
Припинення протизаконного будівництва ХАЕС-2/РАЕС-4 компанією “Енергоатом” безперечно може вплинути на права всіх громадян України та “інтереси суспільства взагалі”, проте в тексті позовної заяви немає жодної згадки про інтереси суспільства. Невже “мирний атом” настільки згвалтував українське правосуддя, що Печерський місцевий суд почав перекручувати факти в позовних заявах та перешкоджати захисту прав людини?!
В ухвалі судді О. Умнової стверджується, що для захисту інтересів суспільства як заінтересованої особи позивачі повинні мати належним чином оформлені повноваження на ведення справи. Подібне твердження є абсурдним, оскільки “суспільство” не є юридичною категорією і взагалі “особою” відповідно до глави 2 Цивільного кодексу України. Таким чином будь-яке посилання на суспільство як особу є виявом юридичної безграмотності.
Позивачі обурені ухвалою Печерського місцевого суду й вважають, що єдиною причиною того, що суд нібито “вбачає” у позові “інтереси суспільства”, є банальне небажання розглядати по суті справу, яка може викрити протизаконність владної афери з добудовою атомних електростанцій та кричущі факти порушення прав людини в Україні.
Бажаючи захистити своє власне право на безпечне для життя і здоров‘я довкілля, яке брутально порушено протизаконною добудовою ХАЕС-2/РАЕС-4, позивачі звернулися зі скаргою до Апеляційного суду м.Києва, вимагаючи скасувати ухвалу судді Печерського місцевого суду О.Умнової про відмову в прийнятті позову.
Подальша доля позову до НАЕК “Енергоатом” може стати яскравим показником рівня поваги держави до прав людини в Україні. Текст позовної заяви, ухвали суду, скарги до Апеляційного суду м. Києва та додаткову інформацію можна отримати за тел. 568-29-67.
За матеріалами: Комітет Нацбезпеки України
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас