Конкуренція між Україною та Росією на ринку зброї зростатиме
Україно-російська конкуренція на ринку озброєнь зростатиме: РФ націлена на ті самі ринки, що й Україна. Такого висновку дійшли експерти Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, коментуючи УНІАН недавню заяву голови Комітету РФ із військово-технічного співробітництва з іноземними державами (КВТС) — заступника міністра оборони Михайла Дмитрієва, який назвав серед першочергових задач у сфері військово-технічного співробітництва Росії розширення географії співробітництва.
Так, до пріоритетних для Росії держав потрапили Китай, Індія, Греція, Алжир, Малайзія, В'єтнам та Південна Корея. Як вважають українські експерти, ринки військової продукції та спецпослуг Греції, Алжиру, Малайзії та В'єтнаму для України сьогодні є ключовими.
Алжир, на думку представників ЦДАКР, є традиційним імпортером української продукції та послуг: наприклад, з 1997 р. по 1999 р. він закуповував в Україні танки Т-72, бойові машини БМП-2, бойові вертольоти Мі-24, військово-транспортні літаки-заправники Іл-78. Експерти відзначили, що В'єтнам у 1999-2000 р. був одним із найважливіших партнерів у галузі ВТС в Азіатському регіоні: торік Україна поставляла цій країні ракети для винищувачів, а іще раніше виконала кілька контрактів на військово-морську тематику й допомогла організувати лінію із виробництва порохів.
У ЦДАКР вважають, що найбільше значення сьогодні має Малайзія — зараз підходить до завершальній стадії боротьба України та Росії за танковий контракт на постачання близько 80 сучасних бойових танків. Експерти також назвали істотною деталлю, пов'язаною з розвитком ВТС із цими країнами, ключову політичну субрегіональну роль, яку вони відіграють: Греція — у Південно-Східній Європі, Алжир — у Північній Африці, В'єтнам — у Південній Азії та Малайзия — в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
За матеріалами:
Поділитися новиною