НБУ та АУБ домовились про продовження термінів нарощення капіталу банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ та АУБ домовились про продовження термінів нарощення капіталу банків

236
Національний банк України принципово врахував пропозиції Асоціації українських банків щодо зміни порядку впровадження вимог Постанови НБУ №373, якою були введені суттєво підвищенні ліцензійні вимоги до капіталу банків, повідомила FINANCE.UA прес-служба Асоціації українських банків.
Зокрема, Національний банк погодився з пропозиціями АУБ щодо недоцільності зміни назви дозволу на здійснення неторговельних операцій з валютою та введення у якості додаткового контрольного показника вимог до статутного капіталу банку. Також враховані пропозиції щодо зменшення до 5 млн. ЄВРО вимог до регулятивного капіталу банків для здійснення ними валютних операцій на ринку України та продовжені терміни нарощення капіталу для банків, що вже мають дозволи НБУ на виконання окремих операцій.
Так прийнята Правлінням НБУ Постанова № 374 від 25.09.2006 р. знімає напругу в діяльності банків, продовжуючи на 2,5 роки (до 30.06.2009 р.) та 3 роки (до 31.12.2009 р.) терміни для виконання вимог щодо розміру регулятивного капіталу (терміни встановлені в залежності від виду операції).
Нагадаємо, що передбачений Постановою № 373 надто короткий строк нарощення капіталу банків (до 30.12.06 року) загрожував дестабілізацією діяльності значної кількості банків. Проте така загроза тепер в минулому.
Як відзначив Президент АУБ Олександр Сугоняко, прийняття НБУ означеної Постанови свідчить про зростання довіри між першим і другим рівнем банківської системи в період, коли в країні залишаються високими політичні ризики.
За його словами, вимоги Постанови № 373 останнім часом були найбільш гострою темою в дискусії між банками і НБУ. Робота з цього питання розпочалася в березні з нарад з банкірами в АУБ. Потім – проведення круглого столу АУБ і редакції “Дзеркала Тижня” разом з банкірами та Головою НБУ В.Стельмахом, нарада в НБУ за участю більше 50 банків IV групи, тривале опрацювання проекту змін до Постанови №373, і врешті – прийняття Постанови № 374, як компромісного рішення для розв’язання цієї важливої для багатьох українських банків проблеми.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас