345
Експерти рекомендують тримати депозити у гривнях
— Кредит&Депозит
Коливання валют у світі, не дуже прозорі перспективи із цінами на газ - все це змушує українців знову подумати про заощадження своїх грошей.
Планувати надходження у свій гаманець - справа нелегке, особливо, коли джерела прибутку тобі не підвластні, наприклад купівля золота. Наприкінці минулого року грам коштував 90 гривень, ціна зростала, а тепер усе змінилося. Сьогодні банки навіть 90 гривень не дадуть.
"Розраховувати на надприбутку із золотом мабуть не варто, просто ці кошти - заощадження на чорний день. І це не повинне бути основною валютою, у якій зберігати всі свої заощадження", -переконаний заступник голови правління комерційного банку Єгор Русин.
Минулі роки показують, що вигравали власники гривневих депозитів. В 2007 році фінансисти знову радять довіритися національній валюті. Візьмемо, наприклад, внесок на тисячу доларів, і в гривневому еквіваленті - 5 тисяч. Покладемо на рік у банк під 11 відсотків у валюті і під 17 - у гривні. Через 12 місяців дістанемо прибуток - 110 доларів і 860 гривень.
Іван Хомич, директор департаменту клієнтської політики:
"Рекомендував би зберігати кошти в національній валюті - вище відсоток і немає ризику втрати при зворотному обміні".
Скептики можуть говорити про девальвації, і вже підраховано, для того, щоб гривневі внески програли валютним, курс повинен опуститися до позначки майже 5,4. Але з урахуванням політики НБУ на популяризацію гривні, рівень, вище 5,25 – малоймовірний.
За матеріалами: UABanker.net
Поділитися новиною