Рада хоче заборонити передачу в оренду і концесію комунального майна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада хоче заборонити передачу в оренду і концесію комунального майна

Нерухомість
269
Стратегічні об’єкти не можна передавати у приватні руки, кажуть чиновники і переймаються тим, як уберегти тепло та водокомунальні підприємства від тіньової приватизації. Депутати радять не продавати підприємства приватникам зараз і накласти мораторій до вироблення чіткого механізму.
Неминучий прихід приватних власників у водоканали та теплокомуненерго лякає держслужбовців. За нинішніх законів - це один із способів тіньової приватизації, але без механізму відповідальності, каже голова Фонду держмайна.
Валентина Семенюк, голова Фонду державного майна України: "При інвентаризації ми з’ясували, що багато комунального майна є в залоге, багато такого, під яке випущені облігації, цінні папери і часто ці цінні папери не належать вже навіть резидентам України, а резидентам інших держав".
Валентина Семенюк – одна з авторів законопроекту, що забороняє передачу в оренду і концесію комунального майна, поки місцеві ради його не роздали запівдарма. Нині приватні компанії накинули око на водоканали Херсона та Харкова. Хоча Одеський водоканал вже два роки у приватному управлінні і його керівникам є чим пишатися. Налагодили цілодобове водопостачання і проводять модернізацію.
Олексій Леонов, директор філії "Інфоксводоканал": "Энергосберегающие технологии и замена труб, из-за котрых аварии происходят, этим мы и занимаемся".
Зрозуміло, без інвестицій оновити комунальне господарство неможливо. Тож депутати кажуть, що заборона на приватне управління має бути тимчасовою, до встановлення чітких правил передачі підприємств.
Олексій Кучеренко, народний депутат України: "Ми не проти, щоб в сферу управління ЖКГ прийшли приватний управлінець, приватний капітал, але ми проти того, щоби, скажімо, за Харківський водоканал, якщо він коштує $100 млн., ми проти того, щоб воно за безцінь передалося в управління".
Без наведення ладу у комунальній власності про житлово-комунальну реформу годі й говорити, зауважують ініціатори мораторію. Стратегічні підприємства за просто так держава віддавати не буде.
За матеріалами:
ICTV
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас