Мінфін України і надалі добиватиметься низької тдоходності розміщення ОВДЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінфін України і надалі добиватиметься низької тдоходності розміщення ОВДЗ

Фондовий ринок
164
Міністерство фінансів України може замінити внутрішні запозичення зовнішніми, якщо їхня прибутковість буде занадто висока, повідомив журналістам директор департаменту державного боргу Мінфіну Володимир Висоцький у четвер у Києві.
"Потрібно розуміти, що якщо беремо 1% річних, то на 4,5 млрд грн (обсяги розміщення) - і це 45 млн грн. Тому Мінфін при побудові своєї політики виходить із того, що однієї з основних цілей залишається зниження вартості запозичень", -і відзначив він.
В.Висоцькому важко було відповістити на запитання, чи погодиться Мінфін на підвищення ставок розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для збільшення обсягів продажів.
"Складно відповісти, будемо підвищувати чи ні. Є досить широкі можливості, які надає закон (про держбюджет), аж до заміни внутрішніх запозичень зовнішніми. Якщо внутрішні запозичення будуть занадто дорогими, то в нас є ця можливість. Усе буде визначатися тим, як будуть поводитися внутрішній і зовнішній ринки", -і сказав він.
Мінфін 4 вересня після 15-місячної перерви відновив аукціони з розміщення облігацій внутрішньої держпозики. Однак запропоновану прибутковість двох- і трирічних ОВДП на рівні 9-9,4% річних учасники ринку вважають заниженою, тому поки обсяг розміщення не перевищує 10 млн грн у тиждень.
На первинних аукціонах 14 вересня, на яких Мінфін выстаивл 2- і 5-літні ОВГЗ, він обмежив їхню прибутковість 9,5% річних.
Відповідно до закону про держбюджет-2006, внутрішні державні запозичення передбачаються в розмірі 4,55 млрд грн, тоді як обсяг погашення за попередньо випущеними ОВДП - 4,24 млрд грн.
Обсяг зовнішніх запозичень планувався на рівні $1 млрд, з яких половину повинні скласти кошти Всесвітнього банку, другу - розміщення єврооблігацій.
Уряд поки ухвалив випустити єврооблігації у швейцарських франках на суму біля $306 млн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас