349
Депутати пропонують "зелені тарифи"
— Енергетика
Депутати Верховної Ради Володимир Бронніков (Партія регіонів), Василь Сильченко (Соціалістична партія) і Юрій Оробец (блок "Наша Україна") пропонують парламенту ввести "зелений тариф".
Про це сказано в законопроекті "Про внесення змін до закону України "Про електроенергетику" та інші закони України (щодо встановлення спеціального тарифу на електричну й теплову енергію - "зелений" тариф)", зареєстрованому в Раді 2 серпня.
Зокрема, депутати пропонують установити "зелений тариф" на електроенергію, зроблену на малих гідроелектростанціях (із установленою потужністю не більше 20 Мвт).
Автори законопроекту пропонують, з огляду на європейський досвід формування тарифів, установити "зелений тариф" на рівні 1,8 тарифу на електроенергію, зроблену тепловими електростанціями.
Крім того, депутати пропонують надати податкові пільги для підприємств, що виготовляють устаткування для виробництва електричної й теплової енергії з альтернативних джерел.
Відповідно до законопроекту, Кабмін буде переглядати встановлені пільги кожні 5 років.
На думку депутатів, введення "зеленого тарифу" буде стимулювати виробництво теплової та електричної енергії з альтернативних джерел, виробництво встаткування для таких електростанцій, також дозволить залучити іноземні інвестиції зі строком повернення коштів протягом 5-7 років.
Крім того, стимулювання виробництва теплової та електричної енергії з альтернативних джерел зменшить негативний вплив людини на навколишнє середовище і буде сприяти енергетичній незалежності країни.
Реалізація проекту не вимагає додаткових фінансових коштів.
Прийняття законопроекту дозволить зменшити витрати на придбання первинних джерел енергії і на охорону навколишнього середовища.
Як повідомлялось, найбільш потужні МГЭС підлеглі Міністерству палива та енергетики і входять до складу енергопостачальний компаній; їхня частка у виробництві електроенергії малими ГЕС становить більше 80%.
Інші МГЭС належать підприємствам Державного комітету з водного господарства та Міністерству аграрної політики.
Гідроенергетичний потенціал річок України може забезпечити щорічне виробництво більше 18 млрд квт-година електроенергії, у т.ч. на малих ріках - понад 4 млрд/квт-год.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною