В Єврокомісії позитивно оцінюють процес реформування економічного сектору України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Єврокомісії позитивно оцінюють процес реформування економічного сектору України

Енергетика
105
У Європейській комісії позитивно оцінюють процес реформування економічного сектора України, і ЄС продовжить співробітництво з приведення української енергетичної галузі до стандартів ЄС, незважаючи на те, хто очолить уряд України.
Про це заявив радник з енергетичних питаннях Генерального Директорату із зовнішніх зв'язках, керівник групи представників Європейської комісії Фаузи Бенсарса в п'ятницю в Києві на прес-конференції, присвяченої візиту групи представників Еврокомиссии та підсумкам переговорів із представниками Мінпаливенерго України, Нацкоміссії регулювання електроенергетики, НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Укртранснафта".
Ф.Бенсарса відзначив, що пріоритетним завданням як для ЄС, так і для України залишається продовження співробітництва на українсько-молдавській кордоні в галузі обліку газу та нафти.
Він підкреслив, що планується розширення такої роботи і на інших ділянках кордону України. "Планується оснастити кордони України міждународно-визнаними лічильниками газу", - сказав Ф.Бенсарса.
При цьому він відзначив, що ЄС цікавить не тільки наявність таких лічильників на кордоні, але і всередині самої України. Так, за словами представника Єврокомісії, в Україні вже встановлено 6 млн лічильників газу. "Ще 6 млн необхідно встановити, ми будемо працювати в цьому напрямку разом з Україною", - сказав Ф.Бенсарса, відзначивши, що це є "великим досягненням України в контексті прозорого керування газовим сектором".
За його словами, у вересні запланований ряд зустрічей, на яких буде обговорюватися можливість фінансового кредитування та грантів ЄС. Як підкреслив Ф.Бенсарса, приблизно, протягом серпня буде розроблений відповідний фінансовий план, а у вересні очікується його впровадження.
Він також повідомив, що відповідно до оцінки групи представників ЄК, проект "Одеса-Броди" "буде реалізовуватися на професійному рівні і не є політичним ". При цьому Ф.Бенсарса підкреслив, що реалізація проекту "Одеса-Броди" "демонструє переконливі політичні зобов'язання України, що свідчать про те, що "Укртранснафта" є платоспроможним підприємством".
За його словами, група ЄК зустрічалася із представниками "Укртранснафти" і визначилася з майбутніми проектами. Ф.Бенсарса повідомив про угоду між "Укртранснафтой" і ЄС щодо оснащення України лічильниками нафти, а також про заплановане у вересні введення незалежної системи оцінки якості нафти. "Контрабанда нафти повинна зупиниться, у цій країні вона зупиниться", - сказав він.
Ф.Бенсарса підкреслив, що сприяння посиленню енергетичної безпеки України несе спільний інтерес, як для України так і для ЄС.
Відповідаючи на запитання про те, чи буде продовжувати ЄС співробітництво з Україною в сфері економіки, а також фінансувати довгострокові проекти в цій сфері при обранні прем'єр-міністром України Віктора Януковича, Ф.Бенсарса сказав: "Незважаючи на те, хто очолить уряд... ми продовжимо свої відносини".
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас