303
Пинзеник: "Дірка" в бюджет зроблена не просто так
— Казна та Політика
Віктор Пинзеник переконаний, що суспільству нав’язують думку про існування бюджетної „дірки”, щоб виправдати її реальну появу після відновлення податкових пільг, - повідомила FINANCE.UA прес-служба Міністерства фінансів України.
Таку думк висловив Міністр фінансів виступаючи сьогодні у ВР перед депутатами,- говориться у прес-релізі.
«Мова йде про серйозні ризики для виконання багатьох соціальних програм, для фінансової стабільності країни, закладених у пропозиціях щодо включення у бюджет не забезпечених доходами видатків, по наданню податкових пільг, а по суті відродженню масових тіньових схем, які існували в країні до 2005 року. Про їх масштаби у минулі роки свідчить одна цифра, яку я вам нагадаю. Приріст доходів загального фонду державного бюджету у 2005 році був у 3,4 рази більшим, ніж у 2004 році. Ми ці кошти віддали громадянам України через зарплати лікарям, вчителям, науковцям, пенсії пенсіонерам, допомоги дітям. Тепер у них ці кошти хочуть забрати, - наголосив В.Пинзеник.
На жаль, реакція на наші застереження виявилася своєрідною. Замість вилучення відповідних норм з проекту постанови, їх „уточнили”. І тепер уже мова йде не просто про відновлення податкових пільг, які діяли в Україні раніше, але й надання нових податкових пільг. Очевидно, комусь треба наганяти втрачене за останні два роки, коли багато тіньових схем було перекрито, - переконаний міністр.
Він наголосив, що можливо тепер стає більш зрозумілою логіка появи цифри ніби-то бюджетної дірки, яка озвучувалася з цієї трибуни. Це дуже схоже на план окремих політиків відновивши податкові пільги створити цю дірку, перед тим нав’язавши суспільству думку, що вона там була. І проект бюджетної резолюції, поданий Бюджетним комітетом парламенту, – перший крок у реалізації цього плану. З ним ви „успішно” досягнете такої мети – дірка буде. «Верной дорогой идете, товарищи».
А щодо поточної бюджетної ситуації, - підкреслив Міністр фінансів, - то всім іншим політикам хочу нагадати, що за перше півріччя 2006 року доходи загального фонду державного бюджету перевиконано на 927 млн. грн., Пенсійного фонду – на 2,2 млрд. грн. Місцеві бюджети перевищили плановий показник доходів на 1 млрд. грн. Це означає, що всі видатки на пенсії, зарплати, інші соціальні виплати – повністю забезпечені фінансами.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною