Яценюк поспішає ввести Україну в СОТ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Яценюк поспішає ввести Україну в СОТ

299
Після того, як Верховна Рада прийме всі закони, необхідні для вступу нашої країни у СОТ, офіційний Київ має намір просити організацію про наш вступ у неї без підписання протоколів з усіма учасниками СОТ. Про це заявив міністр економіки Арсеній Яценюк.
Глава Мінекономіки нагадав, що необхідний пакет документів лежить у ВР уже не перший рік, однак нестабільність у парламенті й невизначеність із коаліцією й урядом, можуть привести до того, що ці закони так і не будуть прийняті. На даний момент Україні залишилося підписати два протоколи - з Киргизією й Тайванем. Переговори з Киргизією ускладнюються тим, що ця країна вимагає знизити імпортні мита на свою аграрну продукцію. А.Яценюк уже висловлювався на цю тему. "Киргизія задовольняє тільки 40% внутрішньої потреби в сільськогосподарській продукції. Про який експорт вона може говорити?", - заявив він. Крім того, розмір запропонованих Киргизією ставок суперечить раніше досягнутим домовленостям з іншими країнами-членами СОТ.
Заяву А.Яценюка можна розцінювати як реакцію на прискорення вступу у СОТ Росії. Раніше російська сторона неодноразово виражала заклопотаність, що Київ буде перешкоджати Росії при вступі у СОТ, якщо Україна вступить раніше. Таке ж побоювання виказала й українська сторона у відношенні Росії. Беручи до уваги складність україно-російських відносин на даному етапі, переговори обіцяють бути складними.
На вихідних президент США Джордж Буш на саміті "Великої вісімки" у Петербурзі заявив, що підписання протоколу Росії й США про взаємний доступ на ринки товарів буде здійснено в жовтні. "Зовсім очевидно, що питання, які залишилися невирішеними на момент закінчення останньої фази переговорів, є найбільш складними. Але, звичайно, і ці питання можуть бути вирішені, і двостороння угода може бути досягнуто, можливо, уже у вересні", - заявила торгівельний представник США Сьюзан Шваб.
Раніше міністр економічного розвитку й торгівлі Росії Герман Греф заявив за підсумками російсько-американських переговорів, що угода між США й Росією про вступ останньої у СОТ буде підписано до кінця жовтня 2006 р.
На даний момент одним з головних питань, які ще не вдалося вирішити в ході цих переговорів, є незгода Росії видати США сертифікат на поставку свинини і яловичини без відповідного аудита американської системи ветеринарного контролю. М.Греф уточнив, що питання про інтелектуальну власність, що було одним з найбільш складних у переговорах зі США, вже не розглядається. Крім того, Росія погодилася на відкриття на своїй території філій іноземних страхових компаній в обмін на відмову Вашингтона від вимоги допустити на російський ринок іноземні банки.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас